Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire kell számítani bölcsesség...

Mire kell számítani bölcsességfog kihúzásakor?

Figyelt kérdés

Komolyabb szuvasodás és bármi más megelőzése érdekében, ma a fogorvosom azt monda, be kéne tömni vagy akár kihúzni mind a 4 bölcsességfogamat. Én belementem, hiszen nem sajnálnám és jó ötletnek tartom a dolgot. Alkalmanként egyet húznának ki.

Mire számítsak? Mennyi idős művelet kihúzni és milyen érzés lesz közben valamint az utána következő órákban?



2013. okt. 8. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem mind a négyet húzták egyszerre..15 perc alatt megvolt az egész. Ha egybe kijön akkor nem érzel semmit, csak egy kis nyomást. Viszont, ha összetörik a fog egy kicsit kellemetlen a csiszolás de kibírható. Utána 3 napig nagyon fájt, erős antibiotikumot szedtem. Enni egyáltalán nem tudtam. Mire teljesen begyólul eltart legalább 2-3 hétig.
2013. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyet húztak ki mert teljesen tönkrement és betömni se lehetett. Kicsit meg is voltam ijedve mert a szájsebészetre utalt be a fogorvos és oda a súlyosabb eseteket küldik be.

Nekem egyáltalán nem fájt, csak az injekció. Miután elzsibbadt, visszahívott a rendelőbe és innentől kezdve kb 2 perc és már túl is voltam rajta. Rendesen vérzett de nem fájt se akkor, se később.

Most 1 hete hogy kihúzták és a helyénél a lyuk is összehúzódott.

2013. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oh köszi a válaszokat. Nekem azt mondták egy alkalommal csak egyet húznak ki, de lehet megkérem őket, hogy essünk túl mind a négyen. Pont másnap lenne egy komolyabb családi banzáj, úgyhog a válaszok alapján átkell tetetnem a dolgot, mert terveztem enni és italozni is a bulin :D 2-3 hetes nyögvenyelés előtt had legyen már egy jó nap :P
2013. okt. 8. 23:41
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ez mindenkinél más, hogy hogy viseli. Nekem pl 1 hónapja húzták ki a jobb felsőt, 1 napig volt benne ilyen vérdugó, amitől először megijedtem, mert amikor anno kihúzták a bal felsőmet, nem volt ilyen... de annak ott kell lennie... 4-et azért durva kihúzni egyszerre, és mégis hogy fog(sz) enni utána? :) én most készülök a bal alsóra, de ez most fáj, az előző kettő csak elkezdett szuvasodni, és nekem is be akarta az elsőnél tömni a doki, de mondtam Neki, hogy nem... húzza ki és kész. Azok nem fájtak, ennél viszont most az ínyem is begyulladt már... úgyhogy ha esetleg nem leszel még túl rajta, és aktuális, beszámolok arról is, hogy hogy ment, most megyek szerdán :D
2013. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!