Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen érzés fogszabályzót...

Milyen érzés fogszabályzót hordani? Tudok normálisan enni?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok és sajnos fogszabályzóra van szükségem (Bár nem szeretném..:( )

Félek ,hogy fog állni :( meg azt hogy a suliba majd el kezdenek csúfolni...

Tudok normálisan enni pl: chipset.. :)?


2009. nov. 9. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

beragasztott lesz?

a mai fogszabályzók nem csúnyák, és mikor nekem volt (több mint egy évig!!) senki sem csufolt :) 13-14 éves voltam. kicsit szokatlan eleinte, illetve fájni fog picit ahogy huzza helyre a fogakat. lehet hogy kisérti belül néha majd a szádat, és ezért is alaposan kell majd mosni! a kajamaradék is könnyebben megragad, ezért ajánlatos mindig egy kis tükröt vinned magaddal hogy ellenőrizd mondjuk egy alma v chips után...

szerintem ne félj tőle :) nem lesz gázos ha leveszik szép fogaid lesznek és késöbb büszke leszel rá hogy meg merted csináltatni :) higgy nekem ;)


egy16éveslány:)

2009. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én 15 éves vagyok, 4 hónapja van fent nekem és tulajdonképpen észre sem veszem. inkább azon aggódok,hogy milyen érzés lesz ha leveszik, mert már ugy megszoktam hogy nem sima a fog:D

nekem porcelán van, ami pár méterről szinte nem is látszik, chipset enni tudsz és kétlem, hogy csúfolni fognak.:)

15/f

2009. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt tízen pár évesen fogszabályzóm ( állandó( gondolom neked is az lenne)és alsó felső),és hát...hmmm....


Én nagyon sokáig nem tudtam szilárdat enni, mert fájtak a fogaim konkrétan nem tudtam velük komoly erőt kifejteni(pl a nápolyi már felejtős volt...

DE a vége a közepe tájától már nem volt vészes, a végén meg már alig tűnt fel.


Nekem a drótok időnként felsértették a pofazacskóm is.


Aztán ami fontos hogy ha végigcsinálod, akkor utána az ideigleneset használd!!!Én nem tettem és az alsó fogsorom pont olyan mint volt...


A felső viszont rendben van, mondjuk ott csak 2 hiányzó fog helyét kellett eltakarni (farkasfogaim voltak).


Néha kicsit sajnálom hogy megrövidítettek két foggal, de most már tök mindegy...


A szociális részét nem tudom konkrétan elmondani mert eléggé befordult ember voltam akkoriban.

Cserébe emiatt nem szóltak be (bár...nem volt olyan beszólós osztályom).


De ne az alapján dönts szerintem hogy hogy áll, hanem hogy a fogaid tényleg jobban fognak e kinézni!

Ez tulajdonképpen egy áldozat szépségedért.

2009. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Igen ragsztós lesz...

Hát egy kicsit megnyugottam ezek után .:)

2009. nov. 10. 13:20
 5/10 anonim válasza:
nyugi, nekem is van, es nagyon szeretem:) (16/L)nem csufoltak egyaltalan erte, azt mondtak, hogy nagyon jol all, az evessel meg egyaltalan nincs problemam:)
2009. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van és 13 éves vagyok. Mondjuk nekem csak alul van, de ezt észre se vették sokan pedig már egy fél éve fent van:) Nekem azért van mert kihúzták a fogam alul és a többit a helyére kell rakni.. én nehezebben rágok mivel a drót végig van úgyértve h két fogam között rá sincs ragasztva meg 2 oldalt húztak 1-1-et és ami előtte van az pedig tejfog arra nem rakhatnak, azt mondták h ne nagyon egyek mogyorót meg ilyeneket de simán megrágom azt is!:) Chips az meg minden mennyiségbe jöhet :D
2009. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem is van, én 14 éves vagyok, az elején fájni fog kicsit, és olyan 1 hónapig nem fogsz ám tudni rendesen enni :D mert fájni fog. de aztán megszokod és olyan mintha ott se lenne. és havonta kell menni aktiválásra, az aktiválások után kb 1-2 napig fog fájni, aztán megint ugyanolyan. de megéri : ) nekem már nagyon szépen helyreálltak a fogaim, nemsokára le is veszik :D
2009. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm

És utána ha leveszik nem kell éjszakai fogszabi??

2009. nov. 15. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
De igen! Ha leveszik utána majdnem 1 évig éjszakait kell hordanod! (tapasztalat)Kitartást!
2009. nov. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Okéé

Kösziii

2010. jan. 4. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!