Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 14 éves vagyok van 4 letört...

14 éves vagyok van 4 letört fogam, most az egyik nagyon fáj, reggel óta bőgök. Félek elmenni ügyeletre, mert szégyellem. Mondanátok pár biztató szót?

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 11:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Szedd össze magad és go ügyelet. Jobb egy ilyenen túllenni, aztán rakasd rendbe amit lehet, ne szenvedj.
2013. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

De hogy fogja kihúzni? És nem fog nagyon leszidni, amiért ennyire elhanyagoltam?

Amúgy a szüleimenk mindig megmutattam az iskolafogorvosi papírt, de soha nem vittek vissza. :(

2013. okt. 12. 11:43
 3/27 anonim ***** válasza:

Miért nem mentél eddig orvoshoz? Pár év és nem lesz fogad.

Menj el nem fog senki sem lenézni előfordult már ilyen. Inkább az a ciki, hogy majd mész az utcán letört fogakkal.

2013. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Nem fogja kihúzni, miért húzná ki? Kipótolja valami anyaggal és olyan, mintha nem tört volna le. Nagy lány vagy már nem csak a szüleid dolga visszavinni téged.
2013. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

De ezek az ínyemmel már egy szintben vannak és feketék, mind fáj, ha ráharapok,de az egyik most egyfolytában. :(

Az iskolafogorvos meg nem kezelhet, ha a szüleim nem írják alá a beleegyező papírt.

2013. okt. 12. 11:47
 6/27 anonim ***** válasza:

Uh.. tényleg menj orvoshoz még talán menthető valami :S

Eddig nem gondoltál rá, hogy időben menni kell?

2013. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy a szüleim nem írták alá a papírt, hiába vittem minden évben. :(


Valaki leírná, hogy zajlik egy gyökér kihúzása?

2013. okt. 12. 11:59
 8/27 anonim ***** válasza:

Hűha elég nagy felelőtlenség, hogy a szüleid nem vittek vissza. Hány éves vagy? Vegyél be fájdalomcsillapítót, hátha kicsit segít majd menj el ügyeletre. Első körben lehet csak gyógyszert fognak írni és hogy menj vissza az orvosodhoz hétfőn. Ez esetben ezt mindenképpen ejtsd meg. A kezelés során először is csinálnak RTG felvételt, megnézik hogy áll a gyökér, hány gyökér van stb. Ezután kapsz egy érzéstelenítő injekciót, majd, de ez függ a gyökér állapotától, radixfogóval, vagyis gyökérfogó-fogóval megpróbálják eltávolítani a bennt maradt gyökeret. Ha alsó fogról van szó, kicsit véshetnek, kalapálhatnak, hogy kiszedjék, de nem fájdalmas inkább pár mp-es kellemetlenség. Ha végképp nem boldogulnak vele akkro elküldenek szájsebészetre. Ott szintén szuri, kalapálnak, esetleg megnyitják majd kiszedik. Ez a legrosszabb lehetőség. Tudom, hogy félsz de ha nem szedeted ki, akkor ugyanígy fájni fog, és százszor rosszabb lesz és nagyon súlyos következményei lehetnek. Bátorság!!! Biztosan aranyos kedves és segítőkész lesz az orvos. Ez a téveszme pedig, hogy majd le fognak kiabálni a fogászaton már rég nem él, ugyanis se az orvosnak se az asszisztensnek nincs hozzá köze, miért nem mentél vissza kezelésre. Mindnekinek saját felelőssége, milyenek a fogai. Ha eljönnek hozzánk mi segítünk. Szégyellni pedig végképp nem kell, hidd el, ha csak egy napra bemennél egy fogászatra dolgozni 100x cifrább dolgok vannak!!!

Üdv: Fogászati asszisztens

2013. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
lehet kálcium hiány, napjaimból kifelejthetetlen a tejes dolgok fogyasztása, ettöl erösödik a fog mint a vas :-) tej/Joghurt/samt/túrò ,kálciumbomba az egeszseges ės fehėr fogakėrt ,amúgy ilyen korán nem normális dolog a fogaidnak letörni ,ėrdemes majd egeszsegesebben ėlni, edesseg/kave/cigi elhagyasa, mindez a C Vitamint es a Kalciumot hatastalanitja a szervezetben, es C Vitamin nelkül foginy betegsėgre szamithatsz
2013. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
utolsó vagyok samt=sajt akart lenni, hibásan ir a tablet
2013. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!