Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » S. O. S! Mit csináljak a...

S. O. S! Mit csináljak a fogaimmal?

Figyelt kérdés

Két leghátsó alsó rágófogam mindkét oldalon nem kicsit fáj. A jobb oldalin hatalmas lyuk van, a fog egy része hiányzik és hónapok óta szenvedek vele. A bal oldalin nincs akkora lyuk, de hát miért ne, az is elkezdett rendesen fájni. Szóval már beleőrülök annyira rossz, viszont a világon legjobban a fogorvosoktól félek, illetve nem is tőlük, hanem attól amit csinálnak. Ilyenkor kívülállóként könnyű mondani, hogy nyugi, nem halok bele, csak 20 perc és kész és többet nem szenvedek amikor én rohadtul félek. Hónapok óta szenvedek és nem tudtam magam eddig rávenni, hogy elmenjek. Persze ebben az országban az altatás is 50-60ezer forint-.- Mert könnyebb lenne, ha mondjuk jobb lenne, na de az nem jó, mert akkor állambácsi nem lesz gazdag.. Na mindegy, szóval nagyon fáj, és nem tudom mit csináljak. Mit tenne a fogorvos egy óriásian lyukas rágófoggal? Valami házi gyógymód esetleg, hogy aludni tudjak legalább? Mert már a gyógyszer sem nagyon használ...

Nagyon köszönöm előre! 16/L


2013. okt. 16. 23:08
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Ma nem voltam, holnapra kaptam időpontot egy másik dokinál mert a rendelőbe ahol voltunk, ahol ingyen csinálják már senki nem volt bent mire mentünk (kb 11re értünk oda apámmal, egyedül nem mertem volna elmenni) szóval átmentünk egy másik dokihoz, nő, tök aranyos, nyugtatgatott, hogy nem fogok belehalni, nem lesz gond és kaptam időpontot holnapra. Szóval ma éjjel még szenvedni fogok ugyanúgy de holnap megszabadulok mindkét fogamtól. Legalábbis a jobb oldalitól tuti, mert az már menthetetlen, a balt talán betömi, de nagyon be vagyok parázva, hogy mi lesz. Azokkal az eszközökkel meg minden izével meg fogja erőszakolni a fogaimat.. basszus.. De elmegyek és legyőzöm magam, mert nem nagyon tudom már viselni, hogy fáj
2013. okt. 17. 17:00
 22/26 anonim ***** válasza:

Nekem speciel varrtak a legutóbbi húzás után, na annak a gondolata még nekem is erős volt, de nem volt semmi különös még az sem :)

De az összes többi húzáskor nem varrtak, többnyire nem teszik. A húzásról pedig már írtam, hogy általában sima ügy, meg szoktam lepődni, hogy ennyi volt :D


Örülök, hogy elmentél, kérdező, kitartás, hamarosan visszakapod a fájdalommentes éjszakáidat :)

2013. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Most per pillanat nem fáj, csak nem tudok aludni, mert félek:S De elmegyek. Vagyis ha nem fog fájni mikor felkelek, félek, hogy meggondolom magam, de bennem van az, hogy utána felhívom anyámat meg minden barátomat, akik tudják, hogy mennyire félek és mondom nekik, hogy végigcsináltam. Meg azután már tényleg nem lesz ilyen. Na meg tényleg le akarom küzdeni a félelmem, mert hatalmas pluszt tud adni az embernek arról már nem is beszélve, ha nem fog fájni máskor már bátran megyek ha gond lesz. Szóval máma megyek és megcsináltatom őket, aztán megírom, hogy hogy ment:) És még egyszer köszönöm a biztatást és a segítséget!:)
2013. okt. 18. 03:26
 24/26 anonim ***** válasza:
Naaa? :)
2013. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ez a beszéd! :) Drukkolok Neked, a félelem sokat tud rontani, úgy képzelem (én sosem féltem a fogorvosnál, sőt, örültem, hogy végre ott vagyok és jobb lesz). Nem lesz vészes, valószínűleg hamarabb vége lesz, mint ahogy gondolnád.

Remélem, el tudsz azért aludni.

2013. okt. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
szerintem meghalt a gyerek :DDD na mi lett? velem rosszabb ilyesmi dolog volt :D régebben egy hülye gyerek voltam hogy nem mostam rendszeresen fogat (nagyon keveset) 2-3-4 évig alig, aztán már ugy széttört az egyik hátsó (asszem hatos vagy hetes) hogy nem birtam enni( a másik oldal kizárt volt mert ott meg ugy szét volt rohadva a foga, hogyha egy kicsi kaja vagy bármi belement begyuladt és bedagadt a pofám) ez az egész hogy meggondoltam magam a nyaralás alatt történt most legutobb nyáron, na és eldöntöttem, hogy nyaralalás után elmegyek fogorvos majdnem meggondoltam magam de belegondoltam hogy azota miota legutobb voltam már sokat fejlődött az orvos tudomány és hogy mi vn ha fájni fog? egyszer kell tulesni rajta, na azt elmentem, 11 alkalommal kellett menni és csak két rádix volt egyiket kihuzta az orvos nő, de a másikat szájsebésznek kell mert ők nem tudják és ez mind sztkában volt tök ingyen, még mindig nem mentem el a szzájsebhez mert lusta vagyok de sztem héten elmek, a hétvégémet meg szétszenvedtm mert valamitől begyulladt az bal fölső egyesem és semmi nem hatott, hétfőn fogorvos és gyökérkezelés :D ma meg bedagadt a felső ajkam ahol a gyökkezlés volt :DD de ez sokkal jobb mert ez elmulik :D és amiota ezen átmentem nem félek a fogorvostol legalábbis attol nem aki csinálta ... nagyon kedves :D
2013. dec. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!