Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van két lyukas fogam.12 éves...

Van két lyukas fogam.12 éves lány vagyok. Ez baj ha kettő lyukas fogam van nnyi idősen? Mit tudnék csinálni hogy egyetlen lyukas fogam se legyen? Minden nap mosom a fogam reggel és este is .

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogorvoshoz kell elmenned, minél előbb, annál jobb. Ha sokat vársz, jobban elromlanak, és fájni is fognak. Ha most elmész, hamar rendbeteszik neked! :)

Vannak, akiknek sokkal könnyebben elromlanak a fogaik. Édesanyám is így járt, hiába mosta a fogait, sorba elromlottak neki, és még a fogorvos se tudott mit csinálni. :(

Szobatársam is napi háromszor fogatmos, használ szájvizet és fogselymet, így tudja "szinten tartani" a fogait.

Kérd meg szüleidet, hogy kérjenek neked időpontot, vagy akár te magad is kérhetsz! :)

2013. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
van két lyukas fogam és be van tömve. de én nem akarok lyukas fogakat..pedig mosom rendesen a fogaimat az orvos meg is dícsért h milyen szép fehérek csak van 2 lyukas az nem szép ott.
2013. okt. 18. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem a legjobb de lehetne rosszabb is. AMi fontos hogy időben menj fogorvoshoz hogy betömje. A fogak romlása genetikai dolog. Van egy barátnöm aki napi 3-4szer mossa és most 29 évesen már nincs meg 5 foga és mind tömve van vagy gyökérkezelve. Én napi kétszer mosom és 3 olyan pici tömésem van amihez még érzéstelenitő sem kellett és nem volt még lyuk csak szuvasodás, az elsőt kb 10-12 éve csinálták és azóta is tart és legalább nem lyukadt ki. Én amint láttam a kis szuvasodást mentem kitisztittatni és be is tömték hogy ne lyukadjon ki mert egy idő után abból lesz a lyuk. Ja és hozzáteszem a szüleimnek elég rossz fogai vannak. nem tudom én honnan örököltem a jó fogakat. De van egy 47 éves ismerösöm akinek nincs még egy tömött foga sem. De ez azért szerintem nagyon ritka. Amit tudsz tenni a fogaid érdekében hogy kevés cukrot fogyasztasz, használj helyette xilitet, ez van fogkrémben is mert jó szuvasodás ellen és sokkla egészségesebb mint a cukor. Sokak szerint számit az is ha az ember használ fogselymet és szájvizet.
2013. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
be van tömve és nem is fáj csak zavar h van kéét lyukas fogam..
2013. okt. 18. 22:29
 5/6 Shai-Hulud ***** válasza:

Most néhány naponként újra és újra fel fogod tenni ezt a kérdést?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__49..


Próbáld megérteni, hogy ha be van tömve, akkor már nem lyukas.

A fogbél és a zománc pedig sohasem fog visszanőni, azaz a fogszuvasodást nem lehet "visszacsinálni". Ha tetszik, ha nem, ebbe bele kell törődnöd.

2013. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ezen tedd túl magad mert ezen változtatni már nem tudsz. Gondolom fehér tömés van benne nem a régi amalgán ugye? Nekem pl megnem mondaná senki egyikről sem amiben van egy kis tömés. (3. voltam)
2013. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!