Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozást szeretnék,...

Fogszabályozást szeretnék, hozzáértők segítségét kérem. Tudtok tanácsot adni? Tovább alul.

Figyelt kérdés
27 éves vagyok és eléggé rendezetlenül állnak a fogaim. Szeretném esztétikailag helyrehozni őket. Ilyen korban lehet még egyáltalán fogszabályozást végezni? Több fogorvosnál voltam, de volt amelyik ki akart húzni vagy kettőt, azt mondta, csak így lehet helyrehozni a többit. De mivel egészségesek a fogaim, (csak rosszul állnak) nem engedtem kihúzni. A másik meg valami több százezres megoldást mondott. Hát egyik sem volt igazán kecsegtető. Véleményeket várok és tapasztalatokat. Köszi!
2009. nov. 15. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

szia! (én 18/l vagyok, kb 1éve van fogszabim,és még lesz is egy darabig)

akármilyen korban tudnak hatásosan fogszabályozást csinálni. de sajnos 18felett mivel nem kapsz támogatást erre, több százezres megoldás mindenképp. nincs erre már verzió

ami a fogkihúzást illeti, nekem Damon nevű cucc van , nekedis azt ajánlom, az a lényege hogy szélesíti az egész ívet, nem kell kihúzni egy fogadat sem (nekem nem fértek volna be, ki kellett volna húzni 4et, de így nem kell egyet sem) ez mondjuk egy fogívre 185 ezer forintba került:S

más készülékeknél mindenképpen foghúzás lesz hanem, de ha bevállalod, azokban kérhetsz esztétikus majdnem észrevehetetlen fogszabit is. de én a damon-t ajánlom,ha már százezreket rá kell szánni. mert rá kell:S

2009. nov. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok, nekem volt általános iskolás koromban fogszabályzóm, de ha újra kezdhetném, bele se kezdenék.

A klinikára mentünk, ami elvileg a legjobb hely kéne lennie, de a doki, akihez kerültem, egy pénzsóvár barom volt, aki félrekezelt, mivel nem tudtunk neki eleget fizetni, az alsó fogsorom visszaállt a rendszertelen állapotba, a felső fogsorom viszont kiugrott. Idén év elején megnézte egy szakorvos, és azt mondta, teljesen elrontották a fogszabályzásomat. Az alsó és felső állkapcsom nincs egymáson, az alsó beljebb áll, mint a felső, és el van csavarodva a felsőhöz képest egy kicsit, így születtem, ahhoz, hogy a 2 fogsor egymáson legyen, a felső fogsorból húzni kellett volna, de ehelyett az a pénzsóvár barom tágította a felső fogsoromat.

Ezt leszámítva rengeteg fájdalommal járt, nem bírtam rendesen enni, míg fent volt, fájt a fogam, fájt az ínyem, fájt az ajkaim belső fele, ahol a szabályzó súrolta. Plusz a fogzománcom olyanná vált, mint a szita, mivel az a pénzsóvár barom rábízta gyakornokra a szabályzóm felragasztását, aki viszont nem rakott elég ragasztóanyagot a fém részek alá a fogra, így kisúrolta a zománcot. Ráadásul a szabályzóm leszedését is gyakornok végezte, úgy éreztem, mint ha a fogamat is húzná vele, szóval valószínűleg akkor is megsérült a zománc.


Én nem ajánlom, csak akkor, ha egészségügyi problémát okoz vagy baleset történt, de nagyon válogasd meg a dokit. Aki engem félrekezelt, ma már magánrendelőben dolgozik, legszívesebben beperelném, de nincsenek meg a papírjaim, mert mikor végeztem vele, valószínűleg ki lett dobva, hogy soha többé ne lássam.

2009. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz magadnak lópofát és azt szeretnéd, hogy beférjenek a fogaid a szádba, ne tágíttasd a fogsorod, inkább engedd húzni, mert a tágításnak ez a következménye, ha a csont nem nő, és a bőr adott, a te korodban meg a csont már nem nő, nekem se nőtt, hogy kilóg a fogaid egy része, így jobban romlik is. Nem ajánlom a tágítást, inkább foghúzás, ha már muszáj, engem nem érdekelt volna, és ha lesz elég pénzem, megcsináltatom rendesen foghúzással, ezt még vállalom, de nagyon zavar, hogy nem tudom rendesen zárni a számat, mert a fogaim nem férnek el. 2. válaszoló voltam. De ha tehetném, és visszamehetnék az időben, nem kezdeném el sehogy, mert akkor még befértem a számba, most meg nem, gyakrabban van vele gond, mint azelőtt valaha, az egyelten fogkrém, amit tudok használni, az elmex. Utálom azt az idióta barmot, aki fogorvosnak merte nevezni magát, de csak a zsebét tartotta, remélem, a sors visszaadja neki mindazt a kárt és szenvedést, amit okozott.
2009. nov. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

első vagyok: igaza van a második válaszolónak,rosszul is elsülhet ez, bár nekem kivételesen pozitív tapasztalatom van ezzel kapcsolatban,mert nagyon szép már most az eredmény.

viszont úgy gondolom hogy a fogszabi jobb befektetés akármi másnál, én pl rengeteg évig szenvedtem attól,hogy nem mertem felszabadultan nevetni( nem kicsi kuszaság volt, az még beleférne), és eléggé megpecsételte eddigi életemet. rendkívül sokat számít, nem tudja felbecsülni a magabiztos mosoly erejét az,akinek ez természetileg adott. szerintem vágj bele azért. egy szimpatikus jó hírű fogorvossal sikeres lesz a korrigálás remélem=)

2009. nov. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23:59 - Még ne igyál előre a medve bőrére, majd miután leszedik és eltelik 1-2 év, kiderül, mi a végső eredmény. Nekem se azonnal esett vissza az alsó fogsorom kuszasága, csak néhány évvel később. Ismerek valakit, akinek szintén nagyon kuszák a fogai, de őt nem érdekli, így is boldog, és házas, szerintem ő tette jól. Ha pénzem lesz, én kihúzatom, ami kell, és a felső fogsoromat visszaállítom, hogy beférjek a saját számba, de bár sose kezdtünk volna bele, csak amikor elkezdtük, én még túl fiatal voltam (9-10 éves), hogy erről egyedül dönthettem volna.
2009. nov. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: úgytudom (sőt,minden ismerősöm így volt vele) hogy jóideig rajtahagyják még a fogszabit a helyrehozott fogsoron,hogy rögzüljön a helyük,utána pedig még jósokáig éjszakai fogszabályzót kell hordani (és ezt szokta mindenki elhanyagolni és nem viselni!!),hogy tényleg úgy maradjon. de egyik ismerősömnek huszonéves, a fogsorán belül hagytak egy fém ívet ami elméletileg örökre ottlesz,merthanem összecsúsznak megint a fogai. úgyhogy mondasz valamit, gondolom nagyon egyénfüggő, de azért mindenre van megoldás (csakhát pénz,pénz,és idő:S). meg a bölcsességfog dolog is össze tudja nyomni újra, dehát azt alapból sokaknál kiszedetik (nálam is megvolt)
2009. nov. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, én nem hanyagoltam el, de már fájt mindenem és rosszul voltam, és egyszerűen dühített, hogy a szüleimtől csak a pénzt várja, de az nem érdekli, hogy nekem fáj a fogam.


Amúgy év elején azért kerültem egy szakemberhez és derült ki szakvélemény szerint is, hogy el lett szúrva az egész, mert a zománc hibái karácsony és szilveszter között buktak ki nagyon, annyira, hogy nem tudtam aludni, úgy fájt, és több 10ezerbe került, hogy rendbehozzák, de úgy éreztem, inkább kifizetem korrektül privát rendelőben, mint hogy az ingyenes helyen xarul csinálják meg, és várják a zsebpénzt.


Ja, amúgy az az idióta barom, aki anno a klinikán kezdte, itt dolgozik jelenleg, senkinek nem ajánlom, aki nem akar úgy járni, mint én:

[link]

2009. nov. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat. Megfontolom a dolgot. Valószínűleg belevágok, de csakis leinformálható szakemberrel végeztetem a kezelést. Szerencsére van ismerősöm aki fogorvos, általa hátha tudok olyan szakembert keríteni aki konkrétan ezzel foglalkozik és normális munkát végez. Ismerősöm sajnos nem foglalkozik fogszabályzással. Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

2009. nov. 23. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!