Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fogak? (Kérdésed túl...

Lyukas fogak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Sziasztok, 13 éves vagyok. Az a problémám hogy elég rosszak a fogaim, eddig 3 van betömve (mondjuk az egyik azért, mert ki tudja miért letört a fele). Ez a mennyiség még talán annyira nem vészes, de nekem nagyon kínos, hogy az osztályból még egy csomó embernek egyáltalán nincs tömése. Ráadásul most 2 fogam megint kezd lyukadni, azokkal jövő kedden megyünk:S Rendesen mosom a fogaimat, nem vétettem ellenük semmit, még fogszabályzóm is volt, akkor mi a baj?? Tudom, hogy a genetika is számít, anyának vannak rossz fogai, de miért engem büntet akkor a sors??! Miért nem a nővéremet, ő sokkal többet vétett mint én, mégis jók a fogai.:( Már teljesen kétségbe vagyok esve, nagyon rossz ez nekem:'(

Igazából azt sem tudom miért írom ezt kérdésnek, csak most jól esett kiírni magamból a gondolataimat. De esetleg tanácsokat adhatnátok.

Köszi



2013. nov. 27. 19:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy nagyon érzékenyek is a fogaim (hidegre-melegre) ez mitől lehet? Lehet tenni ellene valamit?
2013. nov. 27. 19:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen együtt érzek, hasonló dolgokon mentem át... Össze-vissza tömködték őket, fogakat húztak (4-et) fogszabályozás miatt, mire "kiegyenesedtek" a fogaim (eltelt azóta 10 év) és ismét kezdenek szuvasodni, borzasztóan bele vagyok betegedve lelkileg, hiszen más korombelinek semmi baja a fogaival! Gyógyszertárban lehet Elmex gélt venni (nem a fogkrém!) heti 1x kell vele fogat mosni (állítólag erősíti a fogzománcot), illetve létezik már (persze magánorvosoknál) fogzománc erősítő kezelés... hátha neked valamelyik beválik...
2013. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Sajnos én is ezzel a problémával küszködök..(én is 13 éves vagyok) már legalább 10 fogamat be kellett tömni:( és még csak most lesz fogszabim és szerintem az alatt is egy pár kifog lukadni :(
2013. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem most éjszakai van de valószínűleg megint kell egésznapos mert hirtelen nőttem és elmozdulta fogsorom, mondanom sem kell, hogy ez milyen ciki lesz az osztályban..:'(
2013. nov. 30. 15:58
 5/5 anonim válasza:
sajnálatos módon velem hasonló a helyzet,én 15 éves vagyok,és van már 10 tömött fogam,de én is anyukám rossz fogait örököltem,és rettenetesen kétségbe vagyok esve,hogy mi lesz velük később..a fogszabályzómat pedig csak most fogák felrakni,vagyis még fognak kihúzni több fogamat is:(
2014. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!