Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rezekció és bölcsesség fog...

Rezekció és bölcsesség fog eltávolítás egyszerre! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Míg a fogorvosomhoz el nem mentem, azt se vettem észre, hogy elkezdett nőni a bölcsesség fogam. Azt már röntgen nélkül is megállapította, hogy ki kell venni, mert nem fog elférni, nyomja a mellette lévő fogat.


Röntgen után viszont sajnos kiderült, hogy rosszul lettek gyökérkezelve elől a fogaim (ha jól tudom négyből kettő) és az egyiknél már meg is kezdődött egy gyulladás (de még nem fáj, semmi).

A rezekciót és a bölcsesség fogat is egyszerre műtik ki és bár még másfél hét van addig, már próbálok tájékozódni, hogy mi vár rám.

Félek, hogy fogok enni úgy, hogy bal alsó bölcsesség fog és elől a metszőfogaknál lesz egy-egy műtéti seb. Egy pokolerős fájdalomcsillapítót már most írt fel a fogorvosom, hogy műtét után azt szedjem, ha szükséges. Szerinte (ő ajánlotta a szájsebészt) a műtét után nem igazán jellemző fájdalom, erre az orvosra esküszik. Talán a műtét napján csak. Azonban a környezetemben is van olyan, akinek nemrég vették ki "csak" a bölcsesség fogát és semmi jóval nem tudott biztatni ...igaz neki gyulladt volt.


Mit lehet ilyenkor egyáltalán enni? Ha csak az egyik műtét lenne, könnyebb is lenne, de így meg még nehezebb.


Köszönöm előre is!



2014. jan. 10. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia azt tudom,hogy tejes dolgokat nem, én bébiételt illetve pépes kajákat próbáltam enni jó pár napig bölcsességfog műtétek után.Jobbulást, szorítok.
2014. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!


Én két bölcsességfogon vagyok túl. Nekem rossz irányba nőttek, 1-2 hónap különbséggel mindkettőt kiszedték, összevarrták, ahogy kell. Az egyik gyulladt is volt. Halálra izgultam magam előtte.


Ilyenkor nagyobb az izgalom mint a fájdalom. Ha gyulladás van (fáj) akkor a műtét ideje alatt is érezhetsz fájdalmat, de ki lehet bírni, az orvosok is sietnek, szóval nem tart sokáig.

A műtétek után mindkét alkalommal szájzárat kaptam, nem igazán tudtam kinyitni a számat, szóval az étkezés kiskanállal történt. :D Ha ilyen merülne fel, próbáld erőltetni, mert addig úgysem nyílik ki amíg nem csinálod. Egyre jobb lesz, és a varratokat is könnyebben el tudják majd távolítani.


A rezekció nem hiszem hogy zavarná a beavatkozást, sem az azutáni tengődést, ha így lenne, akkor nem csinálnák meg egyszerre.

Tejes ételeket ne fogyassz, mert nem tesz jót. Minden mást egyél. Én úgy féltem hogy nem lefogyok a nehézkes kajálás miatt, hogy még híznom is sikerült. :)

Öblögetni, fertőtleníteni a Corsodylt javasolták, a következő fogamnál azt mondták hogy eszembe ne jusson (nem igazán éreztem tőle ízeket), inkább a Listerine-t használjam. Az be is jött, sokkal kellemesebb.


Műtét után ami még megtörténhet:

kipottyan a varrat - ez azt jelenti hogy gyógyul, vagy nem voltál óvatos

csont vagy damildarabok jönnek ki a szádból - a levált szilánkot, ha maradt benne esetleg (nekem 2 volt) vagy a belenőtt damilt kilöki magától a szervezeted


Remélem tudtam segíteni valamit.

Kitartás!

2014. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!