Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem nő tovább a bölcsess...

Miért nem nő tovább a bölcsességfogam?

Figyelt kérdés
Nem gondoltam volna hogy felül a bölcsességfog akkora nagy mint az előtte lévő fog, ha csak nem nagyobb. Az érdekelne hogy már kb 1-2 éve kinőtt az egyik fele(oldala) a fognak a másik fele meg még ki se bújt az ínyemből. Remélem eltudjátok képzelni és érthető. Nem fáj meg semmi baj nincs vele csak érdekelne hogy ez így is maradhat? Engem nem zavar, de remélem nem lesz probléma belőle a későbbiekben sem.
2014. jan. 24. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagy bölcsességfoguk csak a géniuszoknak van.
2014. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A felső bölcsességfog legalább akkora mint az előtte lévő őrlő fogam, de gondolom nem csak nekem.
2014. jan. 24. 22:15
 3/5 AnnaFo válasza:
Szedj D vitamint.. attól nőni fog.. garantáltan!
2014. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy nőjön. :) Nem fáj semmi bajom nincs vele, csak azt szeretném megtudni hogy ha nem bújik elő a másik fele akkor abból lehet-e probléma..
2014. jan. 24. 22:19
 5/5 anonim válasza:
Sajnos járhat kellemetlenségekkel. Ételmaradék szorulhat az ínyed és a fog közé, ettől ún. tasakok alakulnak ki, amik gyulladást okoznak és a rossz szájszag is jár mellé. Egy másik probléma, hogy nem biztos, hogy rendeltetés szerű irányba és szögben kezdett el nőni az a fog. Ebben az esetben nem is fog teljesen kinőni, és lehet, hogy elkezdi nyomni az egész fogsorod, torlódás lesz, amit az első fogaknál fogsz leginkább észrevenni. Szerintem kérdezd meg a fogorvosod, hogy mit gondol róluk. Engem az enyém a két alsóval elküldött szájsebészetre, hogy minél előbb vetessem ki. Pedig nem fájt, nem volt begyulladva sem. Megröntgeneztük és kiderült, hogy a jobb oldali teljesen vízszintesen fekszik, a másik pedig kb 45°-ban be van ékelődve. Nemrég vetettem ki őket. Szerintem Te is minél előbb tisztázd, hogy mi a helyzet a szádban és tegyetek rendet benne, ha szükséges. Megéri hidd el. :)
2014. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!