Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért akarja az össze nem...

Miért akarja az össze nem normális fogorvos rögtön kihúzni a bölcsesség fogat? Ennyi kontár, nulla lelkiismerettel rendelkező ember szaladgál köztünk?

Figyelt kérdés
Van egy szuper fogorvosom aki sajnos egy hónapig nem tud dolgozni most, nekem pedig bal lent a bölcsesség fogamnál az íny begyulladt. (nem volt meglepő hiszen az előtt jobb lent volt ugyan ilyen problémám amit a fogorvosom simán megoldott,levágta azt az íny darabkát ami problémát okozott,azóta tökéletes és semmi baj nincs vele) Szóval elkezdtem keresgélni szakembereket akik hallani se akarnak ilyen megoldásról,csak azt hajtják,hogy már pedig az ki kell húzni,mert amúgy se használom azt a fogat,meg amúgy is problémát fog az nekem még okozni,de hiába mondom neki,hogy a másik fogam azóta makk egészséges,nem nem szemellenzős mind, és csak mondja a magáét. wtf?? hogy lehet valaki ennyire gyökér? Ennyi erővel vegyük ki mindenkinek a másik veséjét mert hát minek az,úgy se használod úgy igazán.
2014. jan. 28. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
azért mert csökevényes fog, nincs zománca igy az emberek 99%-nak hamar el is romlik rövid idön belül és több vele a gond mintha már elöre kihuzzák. funkciója pedig nincs 28 fog is böven elég a rágáshoz.
2014. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy elég,de én pl használom az én fogamat a rágáshoz és szerintem nem véletlenül nő ki. Ráadásul makk egészséges!Lehet 15 fog is elég lenne a rágáshoz akkor miért ne húznánk ki már most a többit? vagy jó a mű fog is rágáshoz,akkor húzzuk ki az összeset,mert hát majd sok-sok év múlva úgyis el fog romlani a sajátod. Ez szerintem abszurd gondolkodás!! Ha rothadna vagy bármi olyan baja lenne ami miatt muszáj lenne kihúzni megérteném,na de így??
2014. jan. 28. 14:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy baromság, első.

Ja, és én mindkét vesémet használom - remélem.

2014. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A bölcsességfoggal tényleg sok a probléma. Nem kell persze azonnal kivenni, de onnantól, hogy elkezdenek vele sokasodni a problémák, a betegnek is jobb, ha kiveszik, mielőtt gyulladásokat, gócokat kezd okozni. A rágáshoz a mai ember már nem használja. A bölcsességfognak azokban az (ős)időkben volt szerepe, mikor az ember 20-23 évig élt és élete végén még megkönnyítette a létét négy plusz fog, a többi addigra hiányzott. A civilizáció ezen túlhaladt, ma már sok embernek ki se nő a bölcsességfoga.

Szóval jogos elvárás, hogy az orvosok lelkiismeretesen kezeljék a fogad, de lehet, hogy őj jobban tudják/látják milyen gondok elé nézel, ha meghagyják. Időt, pénzt, fájdalmat spórolsz vele (talán).

Persze kérheted a fogmegtartó kezelést húzás helyett, és szép dolog ez, de akkor készülj a bajokra.


Ha maga a fog nem beteg, akkor persze (még) ne húzasd ki, felesleges, meg óriási szenvedés lenne. Az ínyed (ha nem a fog okozza a bajt), kezelhető.

2014. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A fognak semmi baja, és az a durva ,hogy még meg akarnak győzni arról,hogy már pedig ezt most azonnal ki kell venni (20 évesen). Az én fog orvosom meg azt mondta ,hogy ez hatalmas hülyeség, és teljes mértékben egyet értek vele. Nem tudom,hogy mit tehetnék most, mert az összes többi ilyen elmeháborodott , nem hajlandóak kezelni csak húzni... inkább addig tűröm a gyulladást komolyan..
2014. jan. 28. 14:58
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát ha a fogad nem beteg, akkor tényleg túlzás lenne kivenni. Várj a dokidra.

Nekem mind a négy bölcsességfogamat tömni kellett, volt aki akkor mondta, hogy "hamarosan húzni kell, meglátja!"

Na ennek tíz éve, semmi bajuk. Megvannak, gondot se okoznak.

Tehát azért ha van akkora mázlija az embernek, hogy nem okoznak gondot, akkor miért ne?

Akkor szokták még kihúzni őket, mikor tolják előre a fogsort. De nyilván ez sem áll fenn.

2014. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
akkor várd meg z orvosodat és csak akkor vetesd ki ha már gond van vele. egyébként sok szövödményt tud okozni, de persze ez nincs igy mindenkinél.
2014. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem sem nőtt ki teljesen a két alsó. Egyiken az íny nekem is begyulladt a múltkor...


Vegyél fecskendőt meg hiperolt és fél deci vízben 2 tabletta hiperolt oldjál fel. A fecskendővel pár ml-ert naponta egyszer fecskendezz az ínydarabka alá. 3 nap és semmi baja nem lesz. Addig meg pláne jó, amíg visszajön a fogorvosod.


Eztán pedig megéri beruházni egy fogzuhanyra (kb 10 000 forint). Azzal mindig ki tudod pucolni az így és a fogad közti részt, nem fog begyulladni.


Ha tisztán tartod és nem gyullad sokszor be akkor felesleges kiműteni, még simán ki is nőhet.

2014. jan. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Nekem van egy fogorvosom, aki nem húz. Őt tudnám ajánlani.
2014. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

nyíregyházán lakom.

az előző válaszolónak pedig köszönöm a válaszát megfogadom a tanácsot! :) de én nem fogok vele egész életemben szenvedni ,ezért is fogja a fogorvosom, ha visszajön kivágni az íny darabkát ami felesleges, mondom jobb oldalt is lenyisszantotta és azóta szuperül van :D bal oldalt ami most van begyulladva az egy kicsit neccesebb,de ezt is meg lehet csinálni. viszont kihúzni csak ezért..viccnek is rossz..

2014. jan. 28. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!