Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért akarja az össze nem...

Miért akarja az össze nem normális fogorvos rögtön kihúzni a bölcsesség fogat? Ennyi kontár, nulla lelkiismerettel rendelkező ember szaladgál köztünk?

Figyelt kérdés
Van egy szuper fogorvosom aki sajnos egy hónapig nem tud dolgozni most, nekem pedig bal lent a bölcsesség fogamnál az íny begyulladt. (nem volt meglepő hiszen az előtt jobb lent volt ugyan ilyen problémám amit a fogorvosom simán megoldott,levágta azt az íny darabkát ami problémát okozott,azóta tökéletes és semmi baj nincs vele) Szóval elkezdtem keresgélni szakembereket akik hallani se akarnak ilyen megoldásról,csak azt hajtják,hogy már pedig az ki kell húzni,mert amúgy se használom azt a fogat,meg amúgy is problémát fog az nekem még okozni,de hiába mondom neki,hogy a másik fogam azóta makk egészséges,nem nem szemellenzős mind, és csak mondja a magáét. wtf?? hogy lehet valaki ennyire gyökér? Ennyi erővel vegyük ki mindenkinek a másik veséjét mert hát minek az,úgy se használod úgy igazán.
2014. jan. 28. 14:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :-)


(Egyébként én sem szándékozom szenvedni vele egész életemben, rendszeresen járok fogorvoshoz én is és eddig nem látta szükségét beavatkozni. Pont az ellenőrzés után gyulladt be, karácsonykor. Ekkor eszeltem ki, hogy így tisztán tartom, amíg legközelebb megyek. Szerencsére tök gyorsan helyrejött, tehát nem lehet olyan nagy gond. Aztán majd akkor megkérdezem kell-e vele csinálni valamit.)

2014. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok, én is nyíregyi vagyok, van egy fogdokim, akiért tűzbe tenném a kezem. Ha esetleg érdekel, akkor megadom a számát.
2014. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Nem vagyunk fogorvosok, de igazán még ők sem tudják, mindig a választ. Áttanulmányoztam néhány cikket erről a témáról és a lényeget itt közlöm:A bölcsesség fogak előtörhetnek nem tökéletesen is, talán nem is érintkeznek az előttük álló fogakkal, a köztük lévő hézagot pedig nehéz tisztítani. Más esetekben nem a megfelelő irányba nőnek, hanem előre, így a többi fogat nyomják, tolják össze. Ha nem megfelelően bukkannak elő, funkciójukat sem töltik be. Kihúzni vagy kioperálni csak akkor szükséges, ha problémát okoz, például mert nincs elég hely a számára, aminek a fogak torlódása lehet a következménye. Sokszor gyulladásokat okoz, és szuvasodásnak is indulhat, ilyen esetekben jobb megszabadulni a bölcsességfogtól. Az evolúció során számos olyan példa akad, hogy egy-egy képlet elcsökevényesedett vagy idővel el is tűnt, ha az feleslegessé vált az élet során. Talán a bölcsességfog is így jár majd egyszer, hisz igazából nincs rá szükségünk a rágás folyamatában. Erre utal az is, hogy a mai fiatal generációban egyes embereknél már nem mind a 4 bölcsességfog nő ki. Mire jó a bölcsességfog? Bár sokszor halljuk, hogy nincs szükség a bölcsességfogakra, ez nem teljesen valós állítás. Ha a 8-as fog tökéletesen kibújt, megfelelően tudjuk tisztítani, erős és terhelhető fog válhat belőle, amely funkcionálisan is használható lehet. Betömni is be lehet mind a négyet, és ha a 7-es foggal probléma adódna, és ki kellene húzni, a bölcsességfog átveheti a szerepét, ezért ha lehetséges, érdemes megtartani, és vigyázni rá.


Részletek: [link]

2014. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

nekem semmi baja a bölcsesség fogaimnak ! szépek,kinőttek,nincs hézag. visszajött a dokim és múlt hónapban levágta az íny darabot ami problémát okozott. azóta semmi baja! és én igenis rágok vele, jó érzés,hogy meg van az összes fogam :)

mi is megkérdeztük tőle,hogy miért akarja mindig mindenki azonnal kihúzatni ,mondta ő is hogy sokak szerint felesleges,de valójában jól jöhet még az a fog, pl majd idős korban,jó lesz még az a 4 fog :D

2014. márc. 1. 21:51
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Ha szuvas lesz, kinyírja a mellette levőt. Hátul van, nem tudod tisztítani rendesen. Ha meg elgennyed, az is szép. A SOTE-n is kiveszik.
2021. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!