Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt valakinek részlegesen...

Marika2214 kérdése:

Van itt valakinek részlegesen ki vehető fog pótlása? Meg lehet szokni? Nem tűnik fel másnak hogy mű fogak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sok embernek van, de nem szívesen válaszolnak, anno mikor én kutattam a témában azt vettem észre. Nekem felül hagyományos részleges van, alul pedig rugalmas részleges fogsor.

Nehéz megszokni, eleinte az alsó fájt nagyon, de többszöri csiszolgatás után (itthon is nekiálltam csiszolni és polírozni egy minidrillerrel többször, ha valahol fájt), mostanra tökéletes lett, meg is kedveltem. A felső viszont a kemény szájpadlási rész miatt elég utálatos, nehezen megy vele a beszéd, bár már mások nem veszik észre a különbséget, én igen (első két hétben alig bírtam beszélni, annyira selypítettem). Az ha nagyon vicsorgok, látszik is, mert azon egy fémdrót van, amvel kapcsolódik a foghoz kívül. Az alsó rugalmas teljesen észrevehetetlen. Azt hiszem, idővel kicseréltetem a felsőt is rugalmasra. Eleinte délutánra mindig megfájdult a fejem is tőle. De lehet vele rágni, beszélni, néha már hiányzik, ha nem rakom be. De nem szoktam mindennap betenni, mivel csak hátsó fogakat pótolnak nekem. Másnak nem tűnik fel amúgy, szépek. Igazából, ha tudtam volna, hogy ilyen egyszerűen pótolhatók a fogak, nem paráztam volna évekig miatta és nem költöttem volna annyit a maradék fogaim megmentésére.

2014. jan. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem értem miért nem akarnak róla beszèlni az emberek?! Pedig sokat segithetnének a tapasztalatukkal a másiknak,aki nem tudja még elképzelni sem mijen lehet ez az egész!? ( részlegesen kivehető műfogsor)

Itt vagyok pl én és meg mondom őszintén nagyon bánt engem ez az egész hogy csak ez a megoldás maradt...De mondjuk ettöl az állapottol már bármi jobb lehet amiben most vagyok. Elöl van 4 db koronám de sajnos az alatt is tönkre mentek a fogaim...a többiről nem is beszélve...még vissza van 1-2 gyökér kezelés amit felsö fogaimon csinál a doki de azt mondta onnan is ki kell majd húznia...pont előröl!?! Nagyon félek elöl még nem húztak fogamat! Az fáj? Azt is mondta hogy meg kell várjam majd hogy be gyogyuljon...mit fogok kezdeni ha elől se lesz 1 szem fogam sem...bele gondolni is rossz hisz mégis csak nő vagyok és ráadásul fiatal is! Azt is mondta a doki hogy csak a felső fohsir lessz 200 000 ft...mutatott valami kis fémes szerkezetet amit rá tesz a fogra vagy figalmam sincs hogy oldja meg de vm ojat emlitett hogx abba a kis valamibe fog.be pattani a fogsor,stabilabb lesz...szép árak vannak nem mondom...és akkor hol van még az alsó fogsor ára?! :-(

Nagyon.sokat gondolkozok mijen lesz majd ha kész lessz...mi lesz ha ki esik a számbol beszéd vagy evés közben...vagy nem?! Jah mesélte doki volt ojan páciense aki azt mondta neki hogy neki vm ojan fogsort csináljon amivel csókolozni is lehet!:-D de amugy azzal nem lehet? :$

2014. jan. 30. 23:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fog kiesni és nem fog látszódni evés és beszéd közben sem, hiszen másoknak sem láttad, hogy kiesne, max a vígjátékokban, de az megrendezett. :)) Majd meglátod milyen szép lesz. Ezek szerint neked teleszkóposat csinálnak. Ha kihúzzák elöl a fogadat, akkor azonnal kérhetsz ideiglenes a pótlást az első fogakra, és akkor senki észre sem veszi. Az első fogak kihúzása a legkevésbé fájdalmas, és nagyon gyors, de a szuri ott felül nekem nagyon fájni szokott. Ami bosszantó a műfogsorban, hogy alá megy az étel és minden evés után irány fogat mosni, macerás. De az öröm, hogy fájdalom és gond nélkül vannak új fogaid vigasztalni fog. Én nem mertem az implantátumba belevágni és nem bántam meg, sokkal egyszerűbb ez így. Szerintem lehet csókolózni, csak nem olyan szenvedélyesen esetleg.
2014. jan. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy lehet az elöl ki húzott fogra pótlást kérni? Ezt nem nagyon értem?! Nem is tudom mi lesz nagyon félek...meg párom,gyerekek elött is szégyelem magam...gyerekeknek nem mondtam el hogy mijen fogaim lesznek! :-)Párom tudja azt mondta nem baj,nem az a lényeg! Meg nyugtatott....szeretnék már tul lenni ezen az egész fog mizèrián...köszönöm hogy irtál,irtatok...jol esnek a megnyugtato szavak...és mennyi idő mire meg lehet szokni a mű fogsort? Azt mondjáj ki se kell majd venni északára...
2014. febr. 1. 19:44
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta doki ha húz majd előröl meg kell várnom mig begyogyul akor arra hogy kérhetnék potlást?!
2014. febr. 1. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!