Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ártalmas-e a szénsav a fogaknak?

Ártalmas-e a szénsav a fogaknak?

Figyelt kérdés
valaki szerint semleges, de kíváncsi vagyok rá..
2008. júl. 18. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ártalmas!
2008. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam, bemásolom:


Kerüljük a szénsavat, cukrot, savakat tartalmazó italokat (limonádé, gyümölcslevek, kólák, energiaitalok, stb.), mivel ezek a kutatások szerint a fogzománcot közvetlenül támadják meg.

Az állandó lepedékképződés miatt különösen veszélyes a kisgyermekek folyamatos, cukros teáztatása, és a fiatalok divatja, miszerint félliteres palackokból kortyolgatják a színes üdítőket.

Igyunk naponta legalább két liter sima, nem túl hideg csapvizet, vagy natur, nem túl forró, vagy nem jeges, fekete, zöld, oolong teát, ami tartalmaz fogszuvasodás gátló fluoridot is, és szájszárazság esetén is segítséget jelenthet. Az édesítés nélküli, előbbi teák és a gyógyteák, közvetlenül a szájüregben, ill. felszívódva a szervezetben kedvező hatásokat érnek el. Tölthető papír teafilterbe (www.teafilter.hu) előre összekészíthetjük a kiválasztott teát vagy teakeveréket, és otthonunktól távol is bármikor kényelmesen fogyaszthatjuk azokat.

2008. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van hatása, de a gyakorlatban annyira elhanyagolható mértékű károsodást okoz ahhoz képest, mintha más károsító hatásokat néznék, hogy gyakran semlegesnek tekintik. Önmagában a szénsav nem képes károsítani a fogakat, csak rásegít egy kicsit...
2008. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én azóta vagyok biztos benne,hogy ártalmas,mióta kiöntöttem egy fél literes colát a csapba...ahogy felpezsgett kifehérítette a mosdókagylót,de csak azon a helyen,ahová borult a cola. Próbáljátok ki!
2008. szept. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ártalmas, de főleg a szénsavas üdítőkben, ásványvízben annyira nem, mert az üdítőkben a szénsav így marja a fogat és így a cukor még jobban roncsol, szóval kettős hatás :)
2008. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
alapjában véve a SAV árt a fogaknak. Maga a szénsav viszont nem, mivel olyan kis mértékben tartalmazza a folyadék és a zománccal elvileg reakcióképtelen.Főleg mivel szinte azonnal elbomlik a szájüregben....A kóla sem a szénsav miatt káros.
2011. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!