Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyik kollégámnál megkóstoltam...

Egyik kollégámnál megkóstoltam a fehérjeturmixot, azóta nagyon rákaptam az íze miatt. Mennyi az ártalmas mennyiség? Ártalmas egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem kell se fogynom, se híznom, nem vagyok sportoló sem. Az íze miatt szoktam rá a scitec nutrition fehérjeporokra, és nem étkezés helyett, hanem étkezés után "desszert"-ként fogyasztom.


Ez ártalmas lehet? Okozhat hízást/fogyást? Valami betegséget?


2011. okt. 5. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Okozhat hízást.
2011. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
igen, hízást az t okohhat.
2011. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Volt olyan ismerősöm akinek rendes testedzés mellett is a hasára ment. Nem arra találták ki hogy desszertként iszogassák...
2011. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
:)
2011. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ha hülyék vagytok hozzá minek válaszoltok?

fehérjétől hízni, gratulálok

a zsír meg a szénhidrát az meg fogyókúrás nem?

meg hasra megy, főleg...


a normális válasz a kérdezőnek: nem lesz tőle semmi bajod, sőt jobb mint ha egy csokit/vagy sütit fogyasztanál el


kolléga szóból ítélve gondolom felnőtt férfi vagy, így napi 2-3 adag nyugodtan mehet, ha annyit akarsz meginni

2011. okt. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utsó, ha sokat eszik mellette, lehet a fehérjétől hízni, szal te ne okoskodj! Bmitől hízhat, ha túlkajálja magát, de mindegy.


Kérdező, ha nem haladja meg a napi kcalbeviteled, és ízlik, igyad. :)

2011. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nő vagyok. Azért írtam kollégát mert ő a férfi. :)


Grillezni voltunk nála, és segítettem a konyhai előkészületekben, amikor ráleltem a tekintélyes méretű fehérjepor-készletére. Mivel kíváncsi természet vagyok, belemásztam a témába, és meg is kóstoltatta velem.


Rákattantam erre a fura mű-ízre, és amúgy is van benne valami, amitől tök jól érzem magam, szóval iszom 1-2x általában egy nap.


30g-os csomagokat szoktam venni.


A boltban mondták nekem, hogy nagy tételben olcsóbban jön ki. Azért tettem fel a kérdést mert nem akarok úgy sokat venni, hogy kiderül esetleg, hogy káros.

2011. okt. 5. 20:11
 8/13 A kérdező kommentje:

A boltban persze azt mondták nem lehet tőle hízni, se fogyni és semmi egészségtelen nincs benne.


De hát nem érdekük mást mondani.

2011. okt. 5. 20:13
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsónak: egyél már meg 1kg csirkemellet, meg csak zöldséget hozzá, elvileg túlkajálás, de hogy nem fogsz hízni tőle az tuti
2011. okt. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Idiótáknak ne higyj. Tudományosan alátámasztott tény, hogy fehérjétől KÉPTELENSÉG hízni. A szervezeted egyszerűen képtelen fehérjéből zsírt létrehozni a testeden, nem raktározódik zsírként a felesleg, hanem székletként távozik. Ha a napi táplálékbeviteled jelentős részét ilyenekből viszed be, meg is fosat, de semmiképpen sem káros, sőt, semmiképp sem hízlal.


A kalóriákat ebben az esetben nem érdemes számolni. Igaz hogy van benne kalória, de mint ahogy előttem is mondták, próbálj ki minden nap egy kiló csirkemellet megenni zöldséggel huzamosabb ideig. Szinte biztos, hogy még fogyni is fogsz, mivel nem viszel be semmit ami zsírként tárolódhat.

2012. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!