Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezeléskor, az ideg...

Makosgubacs kérdése:

Gyökérkezeléskor, az ideg előlése után is fáj a fogam. Ez normális?

Figyelt kérdés

Szóval, fájt a fogam karácsony után ezért elmentem Január 13.-án fogorvoshoz és természetesen gyökérkezelni kellett.


Először ellenőrizte, hogy mennyire érzékeny, hát majd beszartam mikor azzal a hideg valamivel hozzáért (főleg mert mondtam hogy iszonyatosan érzékeny lett).

Beadta a injekciót, de egyáltalán nem zsibbadt el a fél arcom (azt mondta a kezelt oldalnál az ajkam is elzsibbad, de csak a nyelvem egy részét éreztem). Ennek ellenére elkezdte és háááát olyan szintű fizikai fájdalmat éreztem, mint eddig nem nagyon (konkrétan sírtam úgy fájt, pedig rengeteget voltam már fogorvosnál (tömések, kiskoromtól kezdve érzéstelenítés nélkül, és volt már hogy az ínyembe is véletlen belefúrt). Azt mondta, hogy lehet, hogy gyulladt egy kicsit, ezért nem hatott rendesen... De jófej volt, és megállt egy-egy percre, hogy pihizzek. Igazán kedves volt tőle.

Aztán belerakta az idegölő anyagot és ugye ideiglenes tömést. Nem is rághattam rajta, de amikor véletlenül ráharaptam, majd be szartam úgy belenyilalt.

Szóval mikor 27.-én visszamentem mondtam, hogy még mindig fáj, erre beleturkált, meg elkezdte kocogtatni, hogy fáj-e és mikor már a fájdalmasan nyilvánvaló lett közölte, hogy még nem halt el rendesen az ideg... Szóval megint belerakott egy adagot.

Holnap megyek vissza és eléggé félek, mert még mindig érzem a fogam és amikor megkocogtatom a körmömmel vagy ilyesmivel tompán érzem a fájdalmat (ami nekem azt sugallja, hogy még mindig nem halott a fog).

Ez normális? Nem fog már holnap fájni, a kezelés alatt? Vagy ez már valami komolyan baj?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. febr. 2. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez furának tűnik. Gyökérkezelésnél befúrnak a pulpaüregbe és a gyökércsatornába. Tűreszelőhöz hasonló recézet vékony huzalkára rátekerik a fogban levő ideget az egyéb tartalommal együtt, kihúzzák, még reszelgetik, tágítják a gyökércsatornát, az érzéstelenítő hatásának elmúltával semmiféle jelentős fájdalom nem jelentkezhet.
2014. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem még nem húzogatott semmit. Épp, hogy belenyúlt már is egy olyan ideghez vagy valamihez ért, ami nagyon fájt.

És semmiylen röntgent sem csinált még.

Csak kicsit fúrt először, de mondom, nagyon fájt. Aztán belerakott egy kis idegölő cuccot és másodjára is. Annyi, hogy nekem a fogam lyukas volt ugye és be volt tömve. Valahogy valószínűleg a tömés alatt lehetett valami.

De ha már furának tartod eléggé félek.

2014. febr. 2. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!