Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi foghiányos, fogatlan ember?

Figyelt kérdés
Olcsó a fogkefe, fogkrém, víz is van. A fog hiánya miatt nehéz a rágás, a gyomornak is árt a darabos étel.
2009. dec. 12. 19:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
colgate rulez
2009. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalos adat, hogy egy magyar ember évente össz-vissz egy tubus fogkrémet használ el... Én sem értem.
2009. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

1-Mert iszonyat drága a fogorvos, az sztk-ba meg selejt anyagokkal dolgoznak.

2-Mert iszonyú lusták az emberek rendbetenni/tetetni a szájukat.

3-Mert gyerekkorban sokmindenkit a fogorvossal riogattak, ezért senki nem szívesen megy fogorvoshoz.

2009. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Nem attól függ hogy van fogkrém meg víz .. hanem attól hogy milyen fogat örökölnek erről senki sem tehet, ha nincs fog akkor sztem pótolni kellene..
2009. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
a kissebségek között sok az ilyen
2009. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Helytelen fogmosási technika, sok édesség, túlpépesített vackok, kevés rágás. 37 éves vagyok, megvan az összes fogam, egyik sem lyukas.
2009. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

19.16.nak van igaza,Mi 4-en vagyunk testvérek.Anyámnak nagyon rosszak voltak a fogai,sőt a gyerekek születése után még rosszabbak lettek.Apámnak egészen 40 éves koráig jók voltak a fogai majd elkezdett romlani neki is.Mi egészen kis kortól úgy lettünk nevelve,hogy minden reggel és este mos fogat.Emlékszem kicsi lányként megenni is szerettem a gabi fogkrémet(gondolom van aki emlékszik még rá:)

Szóval ahogy a szüleink mi is mindig mostunk fogat.A nővérem fogselymet is használt már a 80-as években..

Ma felnőttek lettünk,és például nekem egészen mostanáig nem voltak rossz fogaim,de az elmúlt 1-2 évben már voltam fogászaton sajnos foghúzás miatt,mert a foggyökér tönkre ment..(nem vagyok édes szájú sem.) A bátyámnak már fiatalként rosszak voltak a fogai(pedig ő is mosott/mos fogat mindig) A nővérem úgy járt mint apánk..43 évesen egyszer csak elkezdtek tönkre menni a fogai...

Szóval számít az is,hogy ki milyen "fogakat" örökölt...

2009. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sajnos jópár fogam hiányzik, de "szerencsére" csak hátul. 3 fogamat a saját hibám miatt vesztettem el, ugyanis nem mertem elmenni a fogorvos. Gyerekkoromban egy fájós fogamat érzéstelenítés nélkül kihúzták, és azóta szó szerint rettegtem a fogorvostól. Amikor tudtam, hogy el kellene mennem, 4 évig (!) szinte minden este ezen rágódtam, már alvászavaraim voltak miatta. Senkinek nem kívánok ilyen fokú rettegést. Nem érdekelt, hogy fáj, nem érdekel, hogy bedagadt, képtelen voltam elmenni. De egyszer annyira megfájdult az egyik, hogy valahogy rávettem magam. (Teszem hozzá a fogaimat mindig naponta legalább 2-szer mostam.) Namost ezt a 3 fogamat már nem lehetett megmenteni, de olyan jó fogorvost találtam (sztk), hogy azóta már egyáltalán nem félek. :) Viszont azóta is sok problémám van. Két éve, havonta minimum 1-szer, de van, hogy kétszer-háromszor is megyek kezelésre, hiába mosom a fogam, azóta újabb 5 fogat ki kellett húzni. Pénzem nincs a pótlásra (eddig csak 1 koronát tudtam kifizetni, az is 40e Ft volt), pedig úgy érzem, hogy már tényleg nem én tehetek arról, hogy ennyire romlanak a fogam. A fogdoki is csak néz, amikor betöm egy fogamat, 1-2 hónap múlva meg a tömés mellett virít az újabb lyuk.

Én is szeretnék szép, hiánytalan fogazatot, de úgy érzem, hogy erre pár éven belül esélyem sincs. :(

2009. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

a kérdezovel egyetértek, valoban - felmérések mutatjak- a magyarok fogainak allapota kétségebeejto. De: kétféle ember van szerintem: aki hibas abban, hogy olyanok a fogai amilyenek ( mert nem torodik a fogaival, sot ugy az egészségével sem) , és az, aki "artatlan" , nem tehet rola, hogy vannak hianyzo vagy rossz fogai ( és tokéletesen egyetértek azzal a valaszoloval aki irta, hogy a genetika is kozrejatszik), azaz rossz fogakat " orokolt", vagy pedig - sajna a nagy magyar valosag ezt mutatja- a pénzugyi helyzete olyan, hogy orul, hogy a szamlakat ki tudja fizetni, nem egy 100, 200 ezer ft-os fogpotlast..

Egybként nem tudom miért van,de sok esetben azoknak vannak jo fogaik, akik egyaltalan nem torodnek a fogaikkal, akik pedig gondosan apoljak oket, jarnak fogaszhoz, allandoan szenvednek veluk ( persze nem altalanositok)..ez igazsagtalan..

2009. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%
56évesen 3 fogam hiányzik egy tömött a többi hibátlan,a szüleimnek ilyen idős korukban már fél fogsoruk hiányzott,nem tudom a genetikának így van-e hozzá köze.kb 30 éves koromig tiszta fog kefével mostam fogat mert az Ammodent volt az egész választék,arra meg allergiás voltam.Szerintem is a pénz hiány az első ok a második hogy mindenki retteg,mert a fog a legfájdamasabb pontok közé tartozik.
2009. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!