Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a bölcsességfog kiműtése...

Fáj a bölcsességfog kiműtése ( íny alól)?

Figyelt kérdés
Szerdán megyek a szájsebészetre,mert nincs elég hely a bölcsességfog kinövéséhez,de rettentően félek a műtéttől,mert nincs is kinőve és az íny alól hogy vágják ki? Mennyi injekciót adnak? Érezni fogom attól is? Utána meddig fog fájni? Ha kimegy az érzéstelenítő hatása nagyon fáj? Meddig vérzik? Varratszedés fáj? Be fog dagadni nagyon utána? Tapasztalatokat írjatok légyszi,akinek volt ilyen...és a pánik ellen mit tanácsoltok?
2014. márc. 6. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ledarálták fölötte az ínyt és utána húzták ki.


Ha elérzéstelenítik akkor nem fáj. De nem kellemes...


Utána minden persze valamennyire fog fájni. Ilyenkor aspirin, vagy más fájdalom csillapító javasolt

2014. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg nem annyira borzaszto. Nem fogsz erezni belole semmit, csak a fajdalom csillapito szurit.kicsit megvagjak az inyt. Attol fugg mennyire mely lesz majd a helye, mindenesetre ha fajdalomcsillapitot szeded rendesen kibirhato lesz, masfel, de inkabb 2 het, hogy begyogyuljon.

az etkezes nem lesz egyszeru, de hidd el sokkal jobb ha kiszedik mielobb, mint problemat okozzon, mert az a mutetnel is rosszabb lehet. Elofordulhat, hogy kicsit megduzzad az arcod azon az oldalon. Nekem peldaul nem varrtak be, bar eleg mely volt. Mindenesetre kerulni kell a tejes dolgokat, mert attol gyulladasba johet.

esetleg kesobb oblohetheted szajfertotlenitovel, ha a doki is ugy gondolja. Eleinte nem ajanlatos, mert feloldja a megalvadt vert es begyulladhat.

Nyugi nem olyan borzaszto, ki lehet birni.

Nekem annak idejen bent hagytak az egyik gyokeret es most keszulok valahol kihuzatni, csak nem olyan egyszeru mert becsontosodott es kamposzeru, raadasul idegek kozeleben,es azt mondta a doki elofordulhat, hogy fel evig azon az oldalon nem fogom erezni az arcom.

Most keresek egy masik dokit hatha optimistabb es nem igy all a dolgokhoz.

Neked megvan mar az orvos ahova mesz?

2014. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerre mütötték ki mind a 4- et altatásban! Sajnos manapság ez már ritka pedig akkor jóval kevesebb a gond vele! Utána fájt és bevált dagadás nagy 2 hétig addig nem tudtam kimozdulni sem de enyhe dagadás volt kb 3-4 hétig! Nekem 2 hét szenvedés volt egyik barátnömnek egyesével mütötték ki így ö 8 hétig szenvedett vele!amire az egyik meggyógyult addigra húzták a következöt!
2014. márc. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


azért egy foghúzáshoz altatás... az durva


az altatásnak életveszélyes kockázatai vannak.

2014. márc. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En sem vallalnam be, hogy egyszerre huzzak ki mindet altatasban. Szerintem ha valaki kicsit erzekenyebb az rosszabbul is elsulhet. Meg egyebkent is legalabb egyik oldalon meg tudsz enni is, meg ha faj is ha mozgatod a szad, de megsem ugyanaz. Nekem kulon mutottek ki, es ha ujra kellene csinalni akkor sem kernem, hogy egyszerre mutsek ki az osszeset az tuti.

Ne aggodj az erzestelenito es fajfalomcsillapito segit es nem fog fajni. A mutetet nem is fogod erezni csak a szurit, de az sem veszes.

2014. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez az altatás teljesen más... 5-t műtöttek ki egsyerre altatásban. És ha mégegyszer végig kellene csinálnom megint belemennék.
2014. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es!!! nem foghúzás volt hanem szájsebészeti műtét, a bölcsességfogaim már majdnem a 7-es fogak alatt voltak (arra kezdetek el nőni mivel felfelé nem volt helyük mert kicsi az álkapcsom) azt nem lehet kihúzni ami az ép fogak alatt van félig. Majdnem 2 órás műtét volt.
2014. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!