Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem tömik be a lyukas fogaim...

Nem tömik be a lyukas fogaim fogszabályzó miatt. Elromolhatnak addig?

Figyelt kérdés
A körzeti orvosom megpróbálta betömni de kifúrta a mellette lévő jó fogamat is aminek semmi baja nem volt.Egy másik fogorvoshoz kértem időpontot, aki azért nem tömi be, mert a fogszabályzó miatt nem tudja.Azt mondta, hogy ha lekerül a fogszabályzó, akkor betömi.A gond az, hogy még csak 1 hónapja van fent a fogszabályzó.Mellesleg ő azt mondta hogy addig nem fog elromlani, én viszont aggódom emiatt.

2014. márc. 25. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Na többet nem mennék ahhoz a fogorvoshoz, aki feltette a fogszabályzót, meg kifúrta a fogadat.


Alap, hogy fogszabályzót nem tesznek fel addig, míg nincs rendbe téve a fogsor. Kétlem, hogy 4 hét alatt romlott el a fogad annyira, hogy fúrni és tömni kelljen.

Az meg hogy hozzányúlt úgy hogy nem lett volna szabad. Hát nem mondom mit gondolok.


Mostmár 2 választás van. Leszedeted a fogszabályzót, rendbe rakatod a fogaidat és kezded elölről a fogszabályzást.

Én nem kockáztatnám, hogy tovább romoljanak a fogaim, hisz egy fogszabályzás nem 1-2 hónapos procedúra.

2014. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogszabályozót csak egészséges fogakra leeht feltenni, szerintem vetesd le, csináltasd meg és újra tetesd vissza,mert a fogszabályozás évekig eltarthat! Nekem két év volt, nekem amikor leszedték és csiszolta le a ragasztót akkor lyukasztotta ki az egyik fogam, ez még a jobbik eset!

Vannak esetek amikor be lehet tömni a fogat, attól függ, hol kell tömni: "Fogszabályzó felhelyezése előtt a fogak indokolt ellátását el kell végezni. Ha a fogszabályzó kezelés alatt mégis tömés válik szükségessé, akkor egyes esetekben az ív levétele nélkül is megoldható, fogközt érintő szuvasodás ellátásával kapcsolatban a fogszabályzó orvossal kell egyeztetni az ellátás részleteit illetően!"

2014. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A fogszabályzó árát akkor még egyszer ki kell fizetnem?
2014. márc. 28. 18:55
 4/4 anonim válasza:
igen
2014. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!