Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek a fogorvostól!...

Ramika66 kérdése:

Nagyon félek a fogorvostól! De muszáj elmennem hogy fogat húzassak. Szeretném ha leírnátok hogy fogják kihúzni. Szóról szóra! Leírnátok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy nem is kell kihúzatni, honnan tudod, hogy ki fogják húzni? Először kapsz két pici szurit a fogad mindkét oldalára, vagy attól függ hol van ez a fog, ha hátul, akkor lehet, hogy csak egyet. Utána mindened elzsibbad, szinte az egész fejed. Akkor a doki megfogja a fogót és kirántja egy pici csavarintással. Van, hogy észre sem veszi az ember, már ki is húzta. De ha beletörne, akkor még matatgat ott egy darabig, de úgysem érzel semmit. Gondolj közben valami kellemes tengerparti nyaralásra. Utána hazamész és lejegeled amilyen gyorsan tudod, ez fontos, tegyél az arcodra majd mirelit borsót. Később vegyél be egy fájdalomcsillapítót, majd aludj egy jót. Másnap pedig ha azt éreznéd, hogx nem tudod kinyitni a szádat, maszírozgasd és erőltesd a kinyitást, mert akkor hamarabb gyógyul. Ne szívogasd, ne öblögesd és ne egyél tejet-tojást. akkor hamar begyógyul.
2014. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Húú első nem tudom,te milyen fogorvosnál jártál! Leírom az én fogorvosomnál milyen egy foghúzás: először ad egy injekciót, lezsibbad (de nem az egész fejem, ez erős túlzás) az a rész, majd megfogja a fogóval és körkörös mozdulatokkal kihúzza (de nem kirángatja), a beavatkozás után nem kellett jegelnem, maszíroznom, de még egy fájdalomcsllapítóra sem volt szükségem!
2014. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nekem is úgy volt, mint a második válaszolónak. :)


Én is rettenetesen féltem, mikor kihúzták az egyik fogamat, de aztán rájöttem kár volt annyira beparázni. Kapsz egy érzéstelenítőt, majd pedig ha lezsibbad a fél arcod, akkor körkörös mozdulatokkal kihúzza az orvos a fogad, nem is lehet érezni, tényleg nem.


Engem utána csak az zavart, hogy még pár óráig zsibbadt maradt az arcom, de az inkább csak kényelmetlen volt. Délután húzták a fogam, estére kiment az érzéstelenítő, így este fájt egy kicsit a helye, de vettem be egy gyógyszert, lefeküdtem és másnap semmi bajom nem volt. Abszolút ki lehetett bírni. Csak utána pár napig óvatosan kell enni, hogy begyógyulhasson a seb, ami a fog után maradt.

2014. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem eddig 11 fogamat húzták ki, így azért van tapasztalatom. (összesen 30 fogorvosnál jártam) Kb. 4-et törtek bele, de lehet, hogy csak én voltam komplikált eset, mert túl nagy és csavaros gyökerek voltak. Volt, amelyik után egy hétig nem nyílt ki a szám, és olyan is, amikor kívülről bekékült. De azért azt mondhatom, hogy ott a helyszínen egyik sem fájt. Volt, amikor egymás mellettit húztak 2-t, akkor varrtak is. De az sem fájt, nyugi.
2014. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtátok mindezt...és hogy önbizalmat adtatok.Még egy kérdés azt mondták a szüleim hogy nekem lehet hogy előtte antibiotikumot kell majd szednem,mert szívbeteg vagyok.Ez igaz?
2014. ápr. 1. 16:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt az orvosoddal kellene megbeszélni, ilyet még nem hallottam, de attól még lehet!
2014. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
attol fugg, hogy kell-e antibiotikumot bevenned elotte, hogy milyen betegsege van a szivednek. nem minden esetben kell, de van ra esely. de az nem nagy dolog. attol fuggoen, hogy milyet adnak, 1-2 oraval elotte kell bevenni
2014. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm..amugy meg szívritmus zavarom van,és azt mondták a szüleim hogy az antibiotikumot a-2 hétig szednem kell.
2014. ápr. 2. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!