Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés mennyi idő?

Gyökérkezelés mennyi idő?

Figyelt kérdés

Sajnos a fogorvoshoz nagyon nehéz időpontot kapni..

23-ra kaptam,és május 8-án vidékre kell utaznom egy hétre munka ügyben.

Szerintetek ezt két hét alatt meg lehet csinálni?


2014. ápr. 7. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem négyszer kellett menni, 1-1 hét eltérésekkel, tehát ha nem tudja befejezni 2 hét alatt, akkor megcsinálja amikor visszajöttél, végleges tömést amúgy sem azonnal kapsz.
2014. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az a gond,hogy munka ügyben utazom,és előrláthatólag nagyon sokat kell majd dolgozni,tehát kb.nem engedhetem meg magamnak,hogy egy hétig fájjon..Akkor lehet más orvos után kell néznem,aki még tud a héten fogadni

2014. ápr. 7. 15:34
 3/15 anonim ***** válasza:

Függ attól is, hogy mennyire van kipurcanva benne az ideg. Annál jobb, minél többször kitisztítják, és már csak akkor tömik véglegesen, ha nem érzed és nem termel váladékot. Nem szabad siettetni az ügyet. Az 1 hét vidék alatt lehet benne ideiglenes, és ha az kiesik, az sem probléma. Inkább, mint hamar lezárják és góc maradjon benne.

Esetleg trükközhetnél, hogy korábbra kapj időpontot. Felhívod a dokit, hogy fáj, és akkor esetleg soron kívül elkezdi a műveletet.

Egyébként azután, hogy kifúrta és kiszedte az idegeket (első kezelés), az utána jövő kezelések pik-pak lezavarhatók, mert csak egy gyors tisztítás + gyógyszer bele és ideiglenes tömés...

2014. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Van olyan magánorvos, aki egy ülésből megcsinálja, és másnap már nem is érzed.
2014. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az az érdekes,hogy a fogam egyáltalán nem fáj,csak csináltak róla panoráma röntgen felvételt+tettek rá hideg vatták(amit nem éreztem),ezért azt mondta a doki,hogy nagy valószínűséggel elhalt

Javasolt egy doktornőt,aki állítólag nagyon profi gyökérkezelő,ő viszont hetekre előre tele van

Megpróbálom őket felhívni,hátha lemondja valaki

2014. ápr. 7. 15:40
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha esetleg tudtok jó orvost,akkor nyugodtan írjátok!
2014. ápr. 7. 15:41
 7/15 anonim ***** válasza:

Most olvasom mit írtál még...


Ha április 23-án elkezdi, akkor május 8-án már kizárt, hogy fájjon.

Ha fáj, az inkább most kell, hogy fájjon. Vagy nem fáj? Akkor miért kell gyökérkezelni?

Na mindegy is. Mindenesetre ha 23-án nekilát, akkor az akkor fog fájni, már amit érzéstelenítő mellett érzel. És utána a matatás miatt, ha kiment az érzéstelenítő. Illetve még 1-2 napig fájhat, ez attól függ mennyire volt élő még az ideg a fogban. De nyugi, mert napról napra kevésbé fog fájni. május 8-ra kizárt, hogy fájjon, legalábbis éles fájdalmaid nem lesznek, maximum az szokott ilyenkor kellemetlen lenni, ha benne az ideiglenes tömés, és az rágás közben megfeszül benne. De ez nem vészes.


Nekem nem hetente adott időpontot anno a dokim, hanem 2-4 naponta tisztítgatta. És ezekhez a tisztítgatásokhoz még soron kívül is beugorhattam, mert olyan gyors munka...


Egyébként azt is megfigyeltem anno, hogy ha nem tettek bele ideiglenes tömést, vagy ha az hamar kipotyogott, az egyrészt kellemesebb volt, nem feszítette a fogam, másrészt gyorsabban alakult benne a folyamat. Igaz büdi volt, de gyorsabban kihalt, aminek ki kellett halnia.


Szóval Fájdalomtól május 8-ától ne tarts...

2014. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Az az érdekes,hogy most sem fáj(kopogjuk le),hanem a röntgenen látszik,hogy valami gubanc van,illetve a hideg vattára sem igazán reagált a fogorvosnál,ezért mondta,hogy valószínűleg elhalt.


De ha elhal egy fog(gyökér?)attól az még fájhat,nem?

Felhívtam őket egyenlőre nincsen üresedés,de megígérték,hogy szólnak,meg körülnézek máshol is,hátha találok más fogorvost.


Köszi a segítséget

2014. ápr. 7. 15:48
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor a továbbiakra:

:-)


1. Annak, aki azt írja, hogy 1 nap alatt lezavarták neki, annak ne higgy!

Gyökérkezelés esetén ez egyáltalán nem szerencsés!


2. Ha már elhalt, akkor az a könnyebb/gyorsabb eset. És ebben az esetben valószínűleg még csak fájni sem fog. Még az is lehet, hogy első alkalommal sem kell érzéstelenítő!

És az is biztos, hogy kevesebbszer kell visszamenned tisztításra, és könnyen lehet, hogy május 8-ig be is tömi. De ha nem, akkor se fog fájni... tuti!


Ettől persze kereshetsz más dokit, ha ez nem szimpi.

2014. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az nem baj ha vissza kell menni,csak nem lenne jó,úgy dolgozni egy héten keresztül,hogy pár óránként szedem a Cataflamot.Arra,hogy ne egyek rajta,ha ideiglenes tömés van,stb már azért lehet vigyázni.


Szimpatikus lenne ez a doktornő,valószínűleg jól is dologzik,azért nincs is hozzá időpontot,úgyhogy próbálom kivárni.

Esetleg még délután körülnézek a neten,hátha találok vkit.

2014. ápr. 7. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!