Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés mennyi idő?

Gyökérkezelés mennyi idő?

Figyelt kérdés

Sajnos a fogorvoshoz nagyon nehéz időpontot kapni..

23-ra kaptam,és május 8-án vidékre kell utaznom egy hétre munka ügyben.

Szerintetek ezt két hét alatt meg lehet csinálni?


2014. ápr. 7. 15:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Van amikor kialakul egy gyulladás, de még él mellette az ideg. Na ez baromi fájdalmas,fel is dagadhat. És amikor ezt a még élő idegest kezelik, az valóban fáj. Az a lényege, hogy ezt az ideget kell kihúzni/kiölni.


Na most neked ha nem fáj, az azt jelenti, hogy az ideg már valószínűleg magától kihalt korábban. Talán fájt is korábban, de nem élesen, nem dagadt fel, és nem mentél dokihoz vele, és magától lassan kihalt az ideg. Ezt ilyenkor kezelni sokkal barátságosabb. Mert az ideget már nem érzed, nem fájhat.

Ami mégis fájhat, ha kinyitják, és ahogy tisztítják, kicsit felszalad a csavarnak kinéző tisztító izé a húsodba. Na ne ijedj meg! Ez csak amolyan hirtelen tűszúrás érzés lehet. (Ha be vagy érzéstelenítve, akkor nem érzed ezt se.) A dokinak jól ki kell tiszítania azt a szűk rést, ezért ez elő szokott fordulni. Felszisszensz és majd vigyáz...


Még lehet az is, hogy rosszul tudják és mégis él az ideg is, de kicsi az esélye. Azért a röntgen felvételen látják az elhalt ideget...

2014. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem Cataflámos ügy a gyökérkezelés! :-) Nyugi!
2014. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ok,köszi szépen!


Megnyugodtam kicsit.


Az a nagyon furcsa,hogy szeptemberben voltam egy másik fogamat betömetni,és akkor egy szóval sem említette a fogorvos,hogy lenne egy rossz fogam is,most is csak egy fogkő leszedésre mentem,és akkor mondja,hogy valami nem stimmel ezzel a foggal,mert ha tudom fél éve,akkor megcsináltattam volna akkor.

Na mindegy,ez már így alakult,sajnos.

2014. ápr. 7. 16:05
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem fog fájni egy hétig, első alkalommal kipucolja az ideget, utána már elvileg nem szokott fájni, főleg ha nincs gyulladásban, én a második kezelést már meg sem éreztem, pedig injekciót sem kaptam.
2014. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nézd, én a fogorvosomhoz képest az ország másik végén élek és dolgozok. A gyerekkori fogdokimhoz járok vissza, amikor hazautazom szüleimhez. Sokszor van, hogy 2-4 hetente jutok csak haza, de már kétszer csinált végig úgy gyökérkezelést, hogy ebből nem volt gond.


Nekem a gyógyszeres tömés most is 4 hétig volt benne, a végleges gyökértömés és a fedőtömés időpontjai között pedig 3 hét telik el. És semmi gondot nem okoz. Ha amúgysem panaszos a fog, akkor nem lesz belőle gondod. Legfeljebb elkezdi és utazás után befejezi. Ennyi.

2014. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!