Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lenne elkerulheto egy...

Hogyan lenne elkerulheto egy ujabb, indokolatlan gyokérkezelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb egy honapja, hogy a fogàszom gyokérkezelte a 46-os ( jobb also elso ràgofogam), egy igen csunya szuvasodàs miatt, szerencsére jol sikerult, sem a toméssel, semmivel nincs gondom. Mult héten visszamentem, a bal also ràgofogambol letort egy darab,gondoltam, majd betomi, ugyes doki. Aztàn hallom, hogy mondja az asszisztensének, hogy ilyen meg olyan szàmu gyokérfogokat, ilyen meg olyan hosszu guttaperkàt kér, nah, mondom màr megint gyokérkezel?? Ezt nem lehet egy sima toméssel? Nem, gyokérkezeli...Erre a két fogamra persze hamarosan koronàt fog késziteni..Az ujabb gyokérkezelés végén nézem a rontgenem, mondom neki, szuper, ujabb tortura màr nem vàr ràm, erre azt mondja, de, a 27 esem ( ez a bal felso hàtso ràgo) rossz àllapotban van, kovetkezo alkalomkor azt gyokérkezeli...Nemrég néztem tukorrel azt a fogam, csupàn a baràzdàkban van egy kisebb fekete vonal, igaz, csak fogàszati asszisztensnek tanulok, nem orvosnak, de egy egyszeru furàssal, komopzittal simàn meg lehetne oldani...Szerdàn kell mennem, mondhatom a dokinak, hogy én ugy gondolom h nem kéne gyokérkezelés? (mert akkor arra is korona kell majd, hàt nem nagyon szeretném..)Ha elmondom neki, én hogy làtom a " stàtuszt", nem mondja majd, hogy màrpedig o a doki, nem én? Nem tartom abszolute indokoltnak a pulpektomiàt, a rontgen szerint sincs semmi, dentint éro szuvasodàs azon a fogon

Koszonom a vàlaszokat!!


2009. dec. 21. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:
52%
Bármekkora is a lyuk a fogadon, ha koronát tesz rá egy normális fogorvos gyökérkezeli azt a fogat.
2009. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!