Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Indokolatlan rosszkedv és...

Indokolatlan rosszkedv és szorongás. Miért?

Figyelt kérdés

Már egy ideje van velem, hogy elképzelem hogy milyen rossz lenne ha valamilyen dologtól szoronganék és rossz kedvem lenne tőle.

Most csak mondok egy példát.


Például: Én szeretek biciglizni, de egyik nap olyasmi jut az eszembe hogy milyen rossz lenne ha amikor bicigliznék akkor rossz kedvem lenne vagy szoronganék attól hogy én biciglizek. És ekkor amikor erre gondolok akkor tisztázom magamban hogy ez hülyeség, miért lenne rossz kedvem. De egyik nap amikor tényleg biciglizni megyek eszembe jut hogy ezen gondolkodtam és valahogy ez a negatív érzés elér és tényleg rossz kedvem lesz. És bármikor amikor biciglizni akarok ez jut eszembe és már nem jó szórakozás a biciglizés... És mondjuk amikor látom a tvben vagy interneten hogy bicigliznek vagy bicigliket mutogatnak akkor eléggé negatív érzések jönnek rám és rosszkedv.


Tehát igazából bemesélem magamnak hogy vmitől rossz kedvem lesz, de annyira hogy szinte bennem is marad.


Másnak is van ilyen?


Ezzel mit lehet tenni?


2011. szept. 16. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet bizony ellene tenned és kell is. Ha pozitív dolgokat mesélsz be magadnak, egy idő után az agyad el is hiszi. A negatív gondolataidat ne engedd elhatalmasodni.

Önszuggesziót végzel, csak nem jól. Keress fel pszihológust, vagy olvass ilyen témáju könyveket, hogy hogyan kell csinálni.

2011. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát Szerintem Spotolj valamit mindenap 10 perc séta!! :) a mozgás segit !!
2013. máj. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!