Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás után...

Bölcsességfog húzás után sokáig fog még fájni a helye?

Figyelt kérdés

Mindig fáj, persze nem elviselhetően, sokszor bele bele hasít és picit az állkapcsomnál és a fülem tövénél is fáj. Nehéz még azt az oldalt mozgatni meg kicsit fáj ha mosolygok is.

5 napja húzták ki szájsebészeten (jobb alsó), simán kijött nem kellett vágni, varrni.



2014. ápr. 28. 16:15
 1/5 anonim válasza:
Szintén zenész..szerdán húzták ki nekem,jobb alsót,nem vágtak,varrtak,de volt feszegetés azért.Aztán volt rajta egy gyulladt szövet,pénteken kitisztították a sebet,kapok antibiotikumot,holnap reggel veszem be belőle az uccsót!Cataflamtól a lehető legdurvább mellékhatásokat produkáltam.Úgyhogy most Flectort iszom,egyet reggel,egyet este.Ezzel elvagyok,de amint megy ki a fájdalomcsillapító hatása,a fejem tetejéig sajog.Tehát most akkor a kérdésedre a válasz.Vagy normális,hogy még fáj,vagy akkor az enyém sem normális.A dokinő azt mondta,hogy 1-2 hétig ilyen. :(
2014. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem 4szer húzták az egyik bölcsességfogam, mire minden darabját sikerült kiszedni. amikor lement a gyulladás és a duzzanat, akkor utána elég hamar összeszedte magát. meg én finoman rágni is tudtam, pedig rettentően megkínoztak. vésés, kalapálás, feszegetés, kanalazás, minden volt, és mindez 4szer egymás után. ha nyelveddel megérinted, vagy ha erősebbet harapsz össze, azt még sokáig érezni fogod. a folyamatos fájdalom nekem olyan 2 hétig tartott, addig beszedtem 60 szem cataflamot, attól elviselhető volt :D
2014. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hú hát nem semmi :) akkor még én vagyok a szerencsésebb mert nekem kb. 5 perc volt és kikapta a helyéről, nekem inkább még az állkapcsom fájdult meg, annyira feszítette szét, hogy még a szám is kirepedt oldalt :S mire megkérte az asszisztenst hogy tartsa meg az állkapcsom (na mondom végre, mert eltörik) addigra ki is jött a fog, amit nem is érzetem. Azt mondta a szokásos 2 gyökér helyett 4 gyökere volt, meg is mutatta.

Mára már egész jól vagyok, én akkor szedtem sok Flektor port + mellé még algofex fortét, amikor még meg volt a fogam..komolyan mondom olyan fájdalmaim voltak hogy se éjszakám se nappalom, és nem is konkrétan a fogam fájt hanem a fél arcom, fülem, torkom stb...

Amióta kihúzták én csak néha néha, amikor picit jobban fáj algofex fortét veszek be, ma lekopogom nem kellett még bevennem, kicsit érzem és néha bele hasít, de lényegesen jobb mint tegnap. Közben utána olvastam és akár 3 hét is lehet a gyógyulás.

2014. ápr. 29. 16:42
 4/5 anonim válasza:
Első vagyok....isten ments,hogy annyi legyen!!Pozitív vagyok,pozitív vagyok!2 nap múlva kutyabajom,remélem Neked is :)
2014. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, jobbulást neked is :)
2014. ápr. 29. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!