Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez most normális? Van egy...

Ez most normális? Van egy amalgám (fekete tömésem) és járok fogászatra?

Figyelt kérdés

Nos több másik fogamat is tömni kellett de az amalgám kb jópár éves régi. Hátsó fogam talán az volt szintén, nem tudom.


Haladunk a fogaimmal egyesével, de nem tudom hogy ezt most kifogják cserélni? Csak mert az orvos ismerősöm (diagnózis nélkül, mivel nem hozzá tartozok csak ismerős) azt mondta hogy ki kell cserélni az amalgám tömést mert nálam jelentkeznek a mellékhatások.


A doki meg csak húzza, halasztja.


Kb összesen 5 fogam van ami rossz, tömni kell + ez + egy törött. A töröttben kb 2 hónapja egy ideiglenes tömés van.


Kezdek megörülni ezektől az orvosoktól, de még ingyen van meg jó munkát végez csak érthetetlen sorrendben halad.


2014. máj. 13. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert mik az amalgám tömés mellékhatásai?:O
2014. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

mivel higany is van benne ami feloldódik a tömés kopása során, vagyis nem feloldódik hanem bejut a szervezetbe, depressziót, pajzsmirigyproblémát és hasonló bajokat okoz.


Nekem a pajzsmirigyre van hatással, mert fáradékony vagyok tőle - elvileg.


[link]

2014. máj. 13. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a higanymennyiség, amit egy amalgám tömés tartalmaz, nem okoz gondot, csak mostanában divat szidni. Az orvosoknak jó üzlet a csere, mert a fogszínű tömést hamarabb kell cserélni, mint az amalgámot. Utóbbival annyi gond van, hogy idővel elemelkedik a fogtól, és bemegy alá minden, amitől alászuvasodik, akkor valóban cserélni kell.
2014. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Talán nem ártana (először) a lyukas fogat betömni,

meg a töröttet ellátni

2014. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
lyukas fogam nincs csak szuvas. a törött meg mint mondtam csak be van tömve ideglenessel 2 hónapja.
2014. máj. 14. 09:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes miért van benn két hónapja? A szuvas az azt jelenti, hogy lyukas. Az amalgámnak nincs mellékhatása, az előttem szóló, "divat"ot említővel értek egyet. Ha esztétikailag zavar, akkor kicserélhetik, egyébként csak úgy kijelenteni, hogy ettől van ez meg ez betegséged, orvosi műhibának számít.
2014. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nekik nem éri meg cserélni mert nem kapnak érte semmit. nem magánorvos.


nem műhiba, az orvossal beszéltem most azt mondta ha ki is akarom szedetni nem lehet, mert a hátsó fogamban is higany volt (mármint amalgám tömés) és a szervezet már megszokta a hatását.


6-7 éves amalgám tömésnek viszont vannak már hátrányai. ezek jelentkeznek most. elvileg a higanyt kimutatták a szervezetemben kis mértékben.

2014. máj. 14. 13:59
 8/9 A kérdező kommentje:
az ideiglenes azért van bent két hónapja mert az orvos szerint jobb elötte a többi fogamat megcsinálni, mint a töröttet kijavítani (lehet a többi is gáz az egészésgre de ez aztén még néha be is zsibog).
2014. máj. 14. 14:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd ki egy másik fogorvos véleményét is. Ajánlatos lenne...
2014. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!