Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudok ilyenkor tenni?...

Mit tudok ilyenkor tenni? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
2 év rögzített fogszabályzó után éjszakait kaptam ma.. [link] ilyet..alámegy a nyálam és nagyon rossz íze van..gondoltam arra,hogy a műanyag íze lehet ez..nagyon hányingerem van miatta..mi a teendő?

2014. máj. 21. 17:43
 1/4 A kérdező kommentje:
segitseteek kérlek...nagyonrossz
2014. máj. 21. 18:00
 2/4 anonim válasza:

Én is fogszabályzós vagyok, nekem 7 hónapig kellett az állandó, de kivehetős már 5 éve van, most szoktatom le magam róla.

Nekem nem ilyenem van, hanem nagy, belül a fogaimra csiszolt műanyag, kívül drót. De a felsőnél a műanyag a szájpadlásom is takarja, és a műanyag és a szájpadlásom közé szorul a nyál. Eleinte nagyon rossz, de egy idő után megszokod. És kiszörcsögöm (jobb szót nem tudok rá) vagy öblögetéssel kiköpöm. Persze éjszaka ez nem megoldás, akkor aludni kell. Próbálj valami szájvizet keresni. Vagy néha azt szoktam csinálni, hogy egy kis fogkrémmel kevert vízzel öblögetek, aztán sima vízzel. Ez egy ideig elnyom minden vacak ízt.

2014. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Azt elfelejtettem az előbb írni, hogy az is fontos, hogy mosd a fogszabályzód, vagy legalábbis öblítsd le, mielőtt beteszed és miután kiveszed. A nyál nagyon be tud büdösödni, és a higiéniára is gondolj.
2014. máj. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

túléltem az éjszakát...alvás közbe nem volt annyira vészes..sűrűn tisztogatom így nincs vele baj:)

Köszönöm a válaszod!

2014. máj. 22. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!