Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után nem alakult ki...

Foghúzás után nem alakult ki vérömleny az ínyemben. Ez normális?

Figyelt kérdés
Több mint 10 órája lett kihúzva a fogam, 2x ettem ma, és tudom, hogy nem lenne ilyenkor szabad dohányozni, de cigarettáztam nagyon keveset. (Aki dohányzik úgyis tudja milyen nehéz megállni..) Szóval azóta nem vérzett a fogam de nem is alakult ki dugó. vissza kell menni fogorvoshoz, vagy éjjel kialakulhat?

2014. máj. 22. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Vérdugó kell, az védi a sebet. De biztos nincs ott? Én azt hittem valami nagy dolog az, de csak egy kis réteg a seben.
2014. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát barátnőmnek már húzták a fogát, ő tudja milyen, de nem lát semmit... és én se érzek semmit, ha óvatosan odadugom a nyelvem, csak puhaságot..
2014. máj. 22. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi mást akarsz? Az csak puha :D ha puha fogkefével nagyon óvatosan megnézed, és véres, akkor oké
2014. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne dugdosd oda a nyelved és ne öblögess, mert az kihozza a vérdugót, csak a seb körül mosd óvatosan az ínyedet.
2014. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A vérdugó egy nagyon kicsi (nem mindig látható) vérrög, ami elzárja a sebet, védi a szennyeződésektől és elzárja a vérzést. Ha kiesik azt onnan tudod hogy elkezd vérezni - nem csak szivárogni mint esetleg fogmosásnál, hanem rendesen vérezni (ilyenkor vissza kell menni a szájsebészetre vagy fogászatra).

A sebet nem szabad piszkálni, szívogatni, öblögetni, a tejtermékeket, alkoholt kerülni kell, illetve a dohányzást azért nem ajánlják ilyenkor mert a füst lerakódik minden felszínre és beszennyezheti a sebet. Persze ha rajta van a vérrög az védi, de erről jobb mindig tájékoztatni a beteget hogy ne gyújtson rá rögtön.

2014. máj. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!