Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akik elvesztették a foguk,...

Akik elvesztették a foguk, miért vesztettétek el a fogaitokat?

Figyelt kérdés

És rossz érzés, hogy nincs? Hogyan tudtok enni szilárd ételt? És hány évesen hullott ki a fogatok?

Kort és nemet is írj légyszi!



2014. máj. 24. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Én a Fogtündér miatt, aki a közhiedelemmel ellentétben igazából gonosz.
2014. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igy néz ki: [link]
2014. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
légyszi komoly válaszokat ha kérhetem
2014. máj. 24. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 fogam húzták ki, mert nagyon be volt gyulladva, tályog volt rajtuk, gyökér kezelve is voltak, de nem tudták már megmenteni őket, muszáj volt kihúzni. nagyon nagyon fájt is már.

Tudok enni ételt, alulról húzták ki mindkettőt, annyira nem zavar. lány vagyok és 22 éves

2014. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sugár és kemoterápián voltam.4 év alatt az egész alső fogsoromban elhaltak a fogak.Mozogtak,elferdültek,úgy kellett rá vigyázni,hogy nehogy kiforduljon.

Aztán meguntam és 13 fogat húztak ki egyszerre.Most alsó protézisem van. Borzasztó.Hiába ragasztom be,enni nem igazán tudok vele.Tervezem,hogy 2 beültetett kapoccsal rögzíttetem.most 50 éves vagyok. A felső fogsorom tökéletes.

2014. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

a leggyakoribb ok a fogvesztésre a fogíny visszahúzódása mit vérzés előz meg. a visszahúzódott fogtő nem rendelkezik védőréteggel, ezért védtelenül marad a baktériumok és a lepedék ellen. amik tovább nyomják lejjebb, illetve nem engedik visszanőni.


ellenszere:

az alapos fogmosás megfelelő fogkrémmel + kiegészítők.

1.az elsőről nem beszélek sokat, azt könnyű megtalálni,

2.azt nem nagyon reklámozzák, hogy a granulátumos fogkrém a legjobb. ezek a szemcsék nagyobbak a szokásosnál, a szájban forgatva olyan részekbe is bejutnak és lesúrolják a lepedéket, ahová sem fogkefe, sem fogselyem nem jut be. tudok konkrét terméket is ajánlani.

3.kötelező kiegészítő lenne az átlagnál felszereltebb fogkefe kifejezetten a nyelv és egyéb részek tisztításáralkalmas felületekkel vagy gumilapokkal, ajánlott mellé az elektromos fogkefe a nehezen elérhető részek miatt is.

a szájvíz szintén szükséges, a fogselyem ajánlott.

4.leghatásosabb a fogorvos évente-félévente meglátogatása, aki kezeli a fogkövet, ha van. jó módszerek mellett nem szabad kialakulnia fogkőnek.

5.a fogkrémek összetétele és a táplálkozási szokások is befolyásolják a fog állapotát, érdemes kerülni a monoszacharidokat, mert táplálék a baktériumoknak a tápcsatornában, és a véráramba jutva betegségeket okozhat.

2014. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Leginkább a gyulladástól kerül sor erre

Azért kelle leszedetni a fogkövet -

2014. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem tizenkét évesen húztak fogat a jobb felső hatost.Jártam vele gyökérkezelésre sajnos menthetetlen volt.Ideiglenes tömés nélkül negyed mm-es perem volt.Szerencsére benne volt a tömés.Viszont éreztem az egész húzást ugyanis nem hatott az érzéstelenítő.12 éves vagyok
2014. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!