Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelés mennyire fáj?...

A gyökérkezelés mennyire fáj? Hogy működik?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jó és ügyes orvos csinálja, akkor csak az érzéstelenítő injekció beszúrását lehet picit érezni. Utána semmit. Ezután az orvos megnyitja a fog koronáját és a pulpaüregen át megkeresi az összes gyökeret és szabad bejárást fúr azok felé.Pici hengeres csiszolóval kitágítja a gyökércsatornákat, kiszedi a benne levő idegeket stb.
2014. máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nagyon be van gyulladva a fogad akkor nagyon fáj. De olyankor előtte is nagyon nagyon fáj, és sokáig, úgyhogy olyankor már az is megkönnyebbülés, hogy tudod hogy utána jobb lesz. Gondolom neked nincs nagyon begyulladva, úgy nem fáj, és egyszerűen érzésteleníthető.
2014. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én ma voltam egy tavaly tömött fogammal ami begyulladt, szóval nekem az elején nagyon kellemetlen volt mert nem hatott az érzéstelenítő. Ezt látta az orvos is, szóval adott még párszor injekciót és utána már egyáltalán nem éreztem semmit. De azért örülök hogy túl vagyok rajta. :D
2014. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!