Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen egy gyökérkezelés?...

Milyen egy gyökérkezelés? Tapasztalatok érdekelnek.

Figyelt kérdés

2014. máj. 17. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazaból semmilyen,mivel kapsz érzéstelenitőt semmit nem érzel.
2014. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak igazából sok rémhírt hallottam már róla.
2014. máj. 17. 15:26
 3/9 szamo77db ***** válasza:
Teljes érzéstelenítésben fúrják a fogad, eddig olyan, mint ha egy átlagos tömés lenne. Aztán egyszer zökken egy picit a fúró, akkor szaladt be a gyökér belsejébe, ahol az idegek is vannak. Ezután apró horgolótű-szerű, meg olyan spirális kis eszközökkel benyúlnak és kiszedik az ideget. Ezután apró, gyógyszeres tamponokkal nyomják tele a lyukat és ideiglenes töméssel zárják le a fogat. Párszor vissza kell majd menned, ekkor kifúrják, amit eddig beletettek és fertőtlenítik az egészet. Ha kell, újabb tamponokat kapsz még. S ha minden rendben lesz, beleteszik a végleges tömést, zárják a fogat és kész is vagy!
2014. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szamo77db ***** válasza:
Még annyit, hogy semmit nem érzel az egészből, mert kapsz injekciót és elzsibbad az érintett terület. Nekem olyan jól sikerült az injekció, hogy még 4 óra múlva is zsibbadt volt kicsit az alsó ajkam! Mondjuk, az biztos, hogy kiváló fogorvosunk van. És nem kell fizetni semmiért, mert az OEP által támogatott a rendelés!
2014. máj. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Leginkább fogorvostól függ, hogy milyen élményekkel távozol. Én is féltem, de mindenki azt mondta, hogy úgyse érzek majd semmit. Nekem két fogamat gyökérkezelték...hát...

Az egyik fogam a rendes tömés után is fájt, ezért akarta gyökérkezelni. Kifúrta, kiidegelte meg minden, nem tudom, hogyan működik pontosan. Ekkor tényleg nem éreztem semmit, még órákkal utána is zsibbadt volt az egész állkapcsom. Után a vissza kellet menni gyökértömés, fedőtömés. A másik fogam viszont elég hosszadalmas volt. Nem adott érzéstelenítőt, pedig többször is szóltam, nagyon fájt. Utána is fájt, de nem talált több ideget, így nyitva hagyta, hátha fedőtömés nélkül jobb lesz. Aztán ugyanúgy folytatódott tovább, beletelt vagy egy hónapba mire elkészült. Ha jó orvost választasz, akkor nem hiszem, hogy lesz bármi baj!

2014. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Orosházi Ramón válasza:
Maga a fog kiidegelése nem fáj, azt érzéstelenítésben csinálják! Mondjuk ha be van gyulladva, az lehet hogy fáj, nekem hála Istennek nem volt. Leinjekcióz a doki, elzsibbad a fél fejed, (bal felső 4-est gyökérkezelt, de az injekció után az orromat sem éreztem, szóval jó anyag volt)kifúrja, utána különböző méretű idegelőtűkkel nyúlkál benn meg reszeli, fertőtleníti, aztán egy ideiglenes gyógyszeres töméssel lezárja.. Viszont második alkalommal mikor visszamentem gyökértömésre, erősködött a doki hogy nem kell injekció hiába is kértem mert egy teljesen halott fogat kell kezelni, én meg hittem neki... Nem kellett volna.. Feltárta a fogat, kitisztította a gyökércsatornát gondolom először vízzel, az nem is fájt.. Hanem mikor azt a görbe végű szerszámot feldugta a gyökércsatornába és telenyomta fertőtlenítőszerrel, akkor azt hittem odahugyozok!! Kb 5 másodpercig tartott, de az életem legrosszabb 5 másodperce volt, aztán utána még az volt kellemetlen mikor azokat a rózsaszín pálcákat (nemtudom a nevét) veldugdosta tövig a gyökérbe, és annak a vége elérte a gyökércsúcsot.. Nem fájt, de kellemetlen. Annak a végeit leégette, kaptam mégegy gyógyszeres tömést, 1 hét múlva kellett megint visszamennem, akkor már csak felépítette a koronát, az meg már egyátalán nem fáj!! A 3 kezelés közül a második volt a legrosszabb, mikor csinálja a gyökértömést, lehet hogy jobban kellett volna ragaszkodnom az injekcióhoz, bár olyat is hallottam, hogy azért nem ad injekciót, hogy lássa a reakcióidból, hogy pl. mennyire nyomhatja fel pl. azokat a szép rózsaszín pálcikákat, nyilván ha eléri a gyökércsúcsot, azt érzed, és ha ezért hálából megszorongatod a golyóit, akkor nem fogja tovább nyomni.. Ha viszont érzéstelenítve vagy, akkor nem érzed, aztán felnyomja az agyadba, bár ez szerintem hülyeség.. Ha én kérek injekciót és fizetek is érte (magánrendelőben voltam) akkor köteles lenne elvileg adni... Na mindegy, Nem vészes, ki lehet bírni!! Ha ügyes leszel, kapsz matricát :))))
2014. máj. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Györkérkezelést csak akkor érdemes csinálni, ha más módon nem oldható meg, hogy panaszmentes legyen a fog.

Ugyanis onnantól, hogy nincs gyökere, az a fog nem él, és az rossz.

Magyarul: 35 évesen sajnos ott tartok, hogy két gyökérkezelt fogammal is ugyanaz történt: egyszercsak eltört, azaz úgy a fél fog letört a tömésről. De nem vasat rágtam vele, csak valami normális kaját, de akkor jött el az ideje... a vége. Félig letört fogat tömésből nem építenek fel, hanem akkor jön az, hogy alaposan lefaragják az egészet, és koronát tesznek rá, ami egy fém+kerámia kupak. Működik, nem is látszik, de nekem nem olyan, mint az igazi fog volt.

Azaz vigyázz a fogaidra.

2014. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

csak bátran menj! nyugi ma már a fogorvosok is azt mondják:feleslegesen nem okozunk fájdalmat hanem csillapitjuk.

régen nem igy volt.

de ma már semmi fájdalom-sőt ha esetleg(de csak esetleg)a kezelés utáni napon valami fájdalom jelentkezne-arra is fel lehet készülni.

ne hallgass a rémhírekre-ezt általában egyfogu háborús történeteket vég nélkül mesélők szokták terjeszteni:))

2014. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ma voltam. fájo foggal, amit érzéstelenitö nélkül kezelt. picit fájt csak. azota is hol kevésbé de fáj. van benne gyogyszer is..
2014. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!