Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 18 évesen még tejfogak....

18 évesen még tejfogak. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
2011 be volt fog röntgenem ekkor a fogorvosom azt mondta hogy van 4 gócos tejfogam amit ki akart húzni ebbe nem egyeztem bele aztán át mentem másik fog orvoshoz ott már 2 db tejfogról volt szó aminek nincsen gyökere de majd ki esik magától ez volt kb 2012 be . Ki akartam azt a kettőt húzatni mert már nagyon tönkre mentek és van mikor fáj is de azt mondta a doktornő hogy nem érdemes mert össze dől a fogsorom ha ki lesz húzva mind két oldalról az utolsó 1-1 fogamról van szó . hát aztán ajánlott fogszabályzót bár nem értem miért mert eddigi 2 fogorvosom nem mondta meg amúgy sem észleltem semmi olyan gondot ami miatt kelene esetleg . De hát vártam vártam de még nem estek ki és nem is nagyon akarnak de mind kettő félig le van törve lyukas .. nem valami szépek mit tehetek ?? 18L
2014. jún. 2. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem hallottam. :-o
2014. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előfordulhat hogy egy-két tejfog felnőtt korra is megmarad, azonban ezek sosem esnek ki maguktól.

Van egy kis logikai hiba a leírásodban: bár előfordulhat hogy a tejfog megmarad, azonban a fogívek utolsó 2 maradófogai tejfogváltás nélkül nőnek ki (az egyik 6 évesen, a másik 11-12 évesen). Azaz elviekben a jelenlegi utolsó fogaid helyén sosem volt tejfog, ami pedig most ott van az mind maradó. Gondolj bele: tejfogból 20 db van, maradóból pedig 32 (bölcsességfogak nélkül 28).

Azt is írtad, hogy 2012-ben már csak 2 db tejfogad volt, amiknek már felszívódott a gyökere. Nos, a megmaradt tejfogakra (amikről fent írtam) viszont pont az a jellemző hogy a gyökerük nem szívódik fel - és éppen ez az az ok, amiért nem tudnak kiesni (a háttérben a maradó csíra hiánya vagy fejlődési zavara áll).

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem azok a lyukas fogak már maradók és jobb lenne mielőbb kezelni őket. Az is lehetséges hogy már lyukasan nőttek ki, ezért nem vetted észre hogy ezek teljesen új fogak. Hozzáteszem hogy a tejfog gócai károsíthatják a fogágyat, amiben a maradó csíra is sérülhet (akár a szomszédos is).

2014. jún. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!