Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az normális, ha egy 17 éveslán...

Az normális, ha egy 17 éveslánynak nő a bölcsesség foga?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja vettem észre. igazából nem fáj egyáltalán, nem is vettem észre, csak mikor egyszer megtapogattam a háttúlsó fogaim.

Azt mnodják ,hogy 19-20 évesen nő ki. És fájdalommal. Ahhoz képest én 17 vagyok és egyáltalán nem fáj. Normális ez?

17/L



2014. jún. 23. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, hogy 18 évesen kezd el nőni legtöbbször, de ez csak egy hozzávetőleges kor. Nekem is 17 évesen kezdett el nőni, és csak akkor fájt picit, amikor kijjebb kezdett jönni. Normális teljesen, ne aggódj.
2014. jún. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
persze hogy normális, nekem annyi idösen operálták ki mind a 4-et mert nem volt helyük kinöni és vizszintesen kezdtek el haladni az inyemben, igy veszélyeztették volna a többi fogamat.
2014. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kvázi fájdalommentesen nőttek ki, olyan 16-17 évesen kezdődött kb.


Néha egy picit érzékeny lett 2-3 hétre, akkor nőtt, de igazából nem fájt.

Mára mindegyik bölcsesség fogam kint van. Persze nem úsztam meg fájdalom nélkül, de egészen minimálisra lett csökkentve.


Mind a 4 bölcsességfogam egyszer durrant be úgy igazán, akkor szenvedtem velük 2-3 hetet, meg ment a napi 3-4 cataflam. Egyébként megúsztam ennyivel, többször szerencsére nem gyulladt be ennyire.

2014. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezzel már nyugottabb vagyok.
2014. jún. 23. 11:24
 5/5 anonim válasza:
igen normális szerintem!
2014. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!