Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire jó ötlet 18 éves kor...

Mennyire jó ötlet 18 éves kor után rakatni fogszabályzót? Megéri? Tovább kell ilyenkor fent lennie?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát még fel lehet rakatni, az tény,hogy több ideig lesz fent és kb. fél millió forint,mivel már nem támogatja az állam.

Ha 18 éves korodig megcsináltattad volna, akkor 90-100000 forint lett volna..

2010. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen rakattam fel, magánrendelőben. 150 000 Ft volt a készülék, 8000 a röntgen, és havi 2500 az ellenőrzés. Most nyáron vették le, majdnem 2 évig volt fent. Ezután a fogam belső felszínére tettek fel egy olyan rögzítést, ami e helyén tartja a fogaimat ameddig teljesen nem csontosodnak az új helyükre+ van kivehető fogszabályzóm mellé, amit csak 1 hónapig használtam. Ez a kettő együtt 28 000 Ft volt még. Szerintem mindenképpen megérte, habár sok szenvedéssel és fájdalommal járt, főleg az elején.
2010. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akár 40 fölött is felrakathatod, ha akkor van rá időd és pénzed, persze többe kerül, de én meg pont a gyerekkori szabályozást nem ajánlom, mert a test még változik, nőhet, nem lehet tudni, mi alakul még és hogyan, és rosszul is elsülhet a szabályozás (pl. nemrég fogászaton találkoztam egy nővel, akinek húztak fogat gyerekkorban és úgy szabályozták, és neki pl. hézagos lett a fogsora, miután még nőttek a csontjai, de nekem meg nem nőttek tovább a csontjaim, pedig a dokim pont arra számított, ezért nem húztak, így viszont nem férek be a számba), legkésőbb 25 éves korban leáll a növekedéssel a test, a csontozat már a végleges formájában van, nem nő tovább.
2010. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetesen megéri még előtted az élet.

Nem olyan régen hozzám fordult egy 44 éves férfi aki fogszabályzót szeretett volna..akinek lett is

Mindenkép megéri.Egyértelműen ez cak a fogaidon múlik hogy mennyire erősen tartják magukat általában 2 évig szokott mindenkinek fent lenni de van olyan akinek más fél évig


üdv:egy fogorvos

2010. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,azt hiszem ha lesz rá lehetőségem,bevállalom:)
2010. jan. 11. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!