Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki, akinek volt vagy van...

Valaki, akinek volt vagy van fogszabályzója, el tudná mesélni a sztorit?

Figyelt kérdés
Úgyértem...A kezdetektől.Milyen eljárások vannak, voltak előtte. Mennyi idő után tették fel? Milyen fajta volt?....Ilyesmik...nekem is kellene és szeretném tudni, hogy hogyan működik, mert igazából kicsit félek...
2014. júl. 25. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Hajajj.

Az ősidőkben kezdődött, 13 évesen mentem el először sima sztk fogszabályozásra (ennek 10 éve! :D), beutalóval sima fogorvostól, de akkor még nem nőtt ki rendesen egy fog, vagy tudomisén, ezért várni kellett rá, utána elmentem, vettek ilyen harapásmintát (beleharapsz vmi gipszfélébe).

Abból lemodellezték a fogam, megmondták mit akarnak vele kezdeni, kifizették szüleim a fogszabályzó árát, és kb 14 évesen rakták fel. A felrakás előtt 2 nappal a hátsó fogak közé tettek vmi kis gumit, hogy rés legyen köztük, mert az utolsó előtti fogamon egy "gyűrű" nevű fémköröcske volt, ahhoz volt hozzárögzítve az a drót és azzal szorítgatták.


A felrakás kb 1 óra volt, mert ugye száradt a ragasztó, stb, utána elmondták mit lehet vele, mit nem. Sima fém cucc volt, az a standard. Irtózatosan zavart, de két hét után teljesen megszokod és már a szádat sem vágja fel.


Nekem 4 évig volt, mert minden nyűg volt vele, és irtózatosan össze-vissza álltak a fogaim. 18. szülinapom előtt nemsokkal leszedték, 4 év után gondolhatod mennyire furcsa volt. :D

Utána volt még éjszakaim 2 évig, azt csak este kellett hordani, hogy amíg becsontosodik a helyére, ne csússzanak szét. Én hordtam rendesen, így nem is nagyon torzultak el, most is szabályosan áll, 1-2 fog csücske ferdébb picit egymáshoz viszonyítva, de az összkép colgate reklámos. :D


Nem hiszem, hogy kell tőle félni, nekem annó összes osztálytársamnak volt kb, olyan alap dolog volt.

Remélem segítettem. :D

2014. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm. :) Gondolom nekem nem kell ilyen sokáig, mert csak 2 fogammal van gond, és ahhoz, hogy azok beférjenek, kell húzni. Remélem jó lesz, kicsit félek, de a végeredmény csak kárpótol. :) Mégegyszer köszi! :)
2014. júl. 26. 16:35
 3/5 anonim válasza:
Hú,hát nekem 3 napja van meg,és kicsit hosszadalmas volt mire eljutottunk oda,hogy meglegyen xd Először egy sztk-s helyre mentünk,ahol ki akarták húzni két fogamat,de mi nagyon nem akartuk,ezért elmentünk más magánorvoshoz.Ott mondták,hogy megoldható anélkül is,csak van aki mindenképpen fogat szeretni húzni.Szóval elmentünk egy helyre,ott ezt elmondták,de azért anyukám szeretett volna még több orsvot is megkérdeni,így elmentünk még vagy kettőhöz :D Ott is ugyanezt mondták,vagy majd max húznak később ha nem lesz elég hely.Végül a legelsőhöz mentünk vissza(mármint amelyik nem akar húzni),mert az volt a legszimpatikusabb.Ott már előtte mondták,hogy ezt egy olyan új generációs vagy milyen(xd) fogszabályzóval tudják megcsinálni,ami ilyen amarikai,és az a lényege,hogy tágítja az állkapcsot,hogy legyen hely a fogaknak és ne kelljen húzni.Ezután levettek róla egy mintát,majd vissza mentünk átbeszélni,hogy hogy is lesz,és utána 1 héttel felrakták a felsőt.Nekem mivel olyan új faja nem kellett a fogakra olyan kis gyűrűt tenni,csak simán felragasztották :D De amúgy ha csak ezt az egy embert nézzük(ja és azt nem,hogy utána még mentünk más orvosokhoz is)kb 1 hónap volt max.
2014. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
én csak elmentem hogy szeretnék fogszabályzót .. még akkor rárakta a tágító gumikat , 4 napra rá pedig a felsőt rá is rakták :) szerintem nem kell félned , én is nagyon féltem , de nekem csak az fájt amikor benne voltak a gumik :) tegnap rakták fel , lehet hogy még később fog fájni de most egyáltalán nem fáj csak ahogy feltörte a szám :/
2014. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát...augusztus közepén megyek...mert akkorra vagyok programálva...remélem minden rendben lesz. :) Köszi! :)
2014. júl. 30. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!