Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit fog mondani a fogorvos és...

Mit fog mondani a fogorvos és mit fog a fogaimmal csinálni?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszak a fogaim,lyukasak,már több le is tört,köztük az első két szemfogam.Utoljára ált.iskolában voltam fogorvosnál,most már 30 is elmúltam.Többször is fájtak,de megoldottam fájdalomcsillapítóval.Légyszi ne szóljatok meg!!!

Nem vagyok igénytelen,de rettenetesen félek az orvostól,főleg,hogy így elromlottak a fogaim.Egyszerűen nem tudom rászánni magam,hogy elmenjek orvoshoz.Egyrészt,mert félek,másrészt meg,hogy mit mond a doki,ha meglátja a fogaim.


2010. jan. 12. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szia. mindenki parázik a fogorvostól, még én is, pedig sosem fáj a kezelés, mert a nagynéném a dokim, és nagyon jól adja a szurit, végülis ez a lényege, hogy idegbe adja...


amugy amig menthető egy fog, addig mentik, pótolják, gyökérkezelik, nyugi az sem fáj, legalábbis nekem az sem fájt. ha menthetetlen, akkor húzzák csak ki, ilyenkor pedig hidat lehet csináltatni, illetve rengeteg fogpótlási módszer létezik még, implantátum, STB. az első fogaidra valószinűleg korona kerül majd.


arra viszont készülj fel, hogy egy rendes magánorvos elkéri ezek árát, de előre mindig egyeztess árat. ezt igy szokás.

2010. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
amugy max. annyit mondanak hogy: ejj ejj, de aztán úgyis megcsinálja, mert ez a munkája, ezért kap pénzt!
2010. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Bocsi, hogy beleszólok, de nekem is ilyen problémám van. Szóval akkor tud még szép, igényes fogakat csinálni?
2010. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az első két fogam között felfedeztem egy kis feketeséget, valószínű, lyukas, de még nagyon apró. Azt meg tudja szépen csinálni? (Ha lehet, akkor az első válaszoljon!) Köszi!
2010. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogy állsz anyagilag, de magánorvos valószínűleg nem fogja leszólni a fogaid, mivel neki ebből pénz lesz és nem akarja, hogy elpártolj tőle. Amúgy manapság nagyon ritkán húznak fogat, mert olyan korszerű anyagok vannak, hogy csak na:)

Úgyhogy itt az ideje, hogy meglátogass egy dokit:)

2010. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ha két első fogad között van lyuk, azt simán kifúrja, és szép fehér töméssel palástolja, rosszabb esetben, lehet, hogy gyökérkezeli, végső esetben koronát raknak, ha annyira rosszak, ez lehet híd is, de lehet egy-egy korona is. Nagyon szépen meg tudják csinálni, de mint írtam, amig menthető egy fog, addig mentik!


Én ide járok, Szombathelyre, nagynéném a fogorvos:


www.queendental.hu


itt tudtok akár árajánlatot is kérni, attól még nem muszáj idemenni, de ő egy profi orvos.

a lényeg, hogy nem kell félni, egy betegorientált orvos sosem nevet ki, nem szól le, elsorolja a lehetőségeket, az anyagi vonzatokat, és rádbízza a döntést, de próbál mindig a legjobb felé terelni!


a szurit érzitek, utána pedig semmit.


na még a végére azt is:

a felső fogsorban minden fognak külön idege van, igy ott minden foghoz külön szurit kaptok, általában Ultracaint (szuper)


alsó fogsornál 2 ideg van, egy-egy oldalon, igy lentre ha egy szurit kaptok, az egész oldal elzsibbad, igy a kezelés is gyorsabb lehet.


Első voltam, remélem segithettem!! :)

2010. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

nekem is ez a problémám, csak nekem szärok a fogaim és mindíg kiesett a tömés, és egyre nagyobb lukak lettek rajtuk, ezért nem is nagyon mentem többet :(

Nemrég viszont rávettek hogy menjek el a dokihoz aki azt mondta hogy az egész kb 1,5 milka lesz :O

nincs erre valami olcsóbb, de szintén tartós megoldás? esetleg altatásban ?

2010. jan. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
azt a 1,5 millát ugy tudom elképzelni, hogyha teljes porcelánhidat kapsz, alulra-felülre... (még mindig az első)
2010. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,főleg Neked kedves"első":-)
2010. jan. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!