Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz helyre nőtt szemfog...

Rossz helyre nőtt szemfog kihúzásáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egyik szemfogam a fogívem fölé nőtt. Kamaszkoromban 3 évig hordtam miatta fogszabályzót de a fog meg sem mozdult. Időközben nagykorú lettem, már nem támogatja a tb a fogszabályzót és szenvedni sem akarok vele többet.

Arra gondoltam, hogy kivetetem fogorvossal. Mögötte a fogív zárt, ha kihúznák, nem tűnne fel, hogy ott lennie kellene egy fognak. Viszont soha nem volt még a fogkőleszedésnél komolyabb fogászati ügyem, mellesleg (talán pont ezért) tisztességesen be vagyok tojva, ezért szeretnék tapasztalatokat kérni, ha valakinek húzták már ki ezt a fogát.

Fogorvos megcsinálja vagy muszáj szájsebész? Ki lehet úgy venni, hogy a mögötte lévő fogakban nem tesznek kárt? Valahogy nem tudom elképzelni, hogyan fognák meg egy fogóval. Egyáltalán milyen érzés, amikor fogat húznak?

A válaszokat előre is köszönöm! (:



2014. aug. 6. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Huh. Hát, nekem is pont az egyik szemfogammal van probléma. Bár őszintén remélem, hogy az enyémet le tudják húzni a helyére, mert implantátumot nem igazán szeretnék.. Ha meg akarsz tőle válni, szerintem szájsebészhez kéne fordulni, ő ki tudja úgy szedni, hogy a többi fogadnak ne legyen baja. És a fogorvosi kezelésektől ne félj!!:) Egyik orvos sem akar bántani, a foghúzás pedig nem fáj igazából, csak majd utána picit, közben kicsit kellemetlen érzés, ahogy kihúzza, de nem halt még bele senki.:)
2014. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
61%
fogászaton dolgozok. ne ámítsunk senkit. kellemetlen érzés.feszítő, és erősen nyomó, de el vagy érzéstelenítve szóval nem inkább a fájdalom, hanem hogy félelmetes :D egyébként előbb konzultálj a saját fogorvosoddal, ha nem tudja megcsinálni beutal szájsebre ! ne izgulj annyira nem vészes csak kellemetlen :D
2014. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!