Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosok hogy viselik,...

A fogorvosok hogy viselik, hogy félnek tőlük az emberek?

Figyelt kérdés
Az emberek általában tartanak a fogorvosoktól, félnek elmenni. A fogorvosok közt is vannak ilyen emberek? Ők mit gondolnak ezekről a félelmekről?

2014. aug. 20. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem fogorvos ismerősöm pont azt imádja, hogy leül oda a rettegő ember, és megnyugszik mire a kezelésnek vége.
2014. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetnéd azt is, hogy egy gyerekorvos mit érez mikor még nem csinált semmit, de ránéz a gyerek és ordít. Szerintem ez sokkal rosszabb érzés, mint az, hogy csak simán, csendben félnek tőlük.
2014. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem a félelemmel van a baj, hanem a hisztivel. Teljesen rendben van a félelem, hisz kivannak szolgáltatva egy másik emberenek, aki esetlegesen fájdalmat fog okozni.Nagyon sok ember fél a kezelés előtt, viszont ettől függetlenül tudnak normalisan viselkedni és nem rendeznek jelenetet. Szerintem az a legrosszabb, amikor ugrálnak, kapkodják a fejüket (mert tök biztonságos éles tárggyal a szájban ugrálni...)visítoznak. ezeket elég nehéz tolerálni ha már aznap az ötödik vagy akárhanyadik beteg csinálja
2014. aug. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Félelemmel nincs baj, a legtöbb ember helyén tudja kezelni az aggályait, a fogorvosnak pedig az is feladata, hogy megoldja a többit.

Sokkal nehezebb kezelni, ha:

- a beteg jobban tudja mi baja, mint az orvos, nemegyszer ő mondja meg, milyen kezelést csináljon, legtöbb esetben persze köze nincs semmihez

- a beteg elmagyarázza, hogy őneki azért rohadnak ki a fogai, mert ez genetikailag ilyen, már anyjának, nagyanyjának is ilyen volt, ő már nem is mossa a fogát, felesleges

- mindennapos kérdés, hogy fogselymet hol lehet kapni

- falusi rendelőben szintén mindennapos az olyan páciens, aki 2 szántás között ugrik be egy foghúzásra, nem hogy ruhát nem cserélt, kezet sem mosott, és olyan büdös, mint a friss kutyasz*r. Na az ilyet hogy kezeled le?

- megtörtént eset, hogy a cigány asszony fogtömés közben kapta elő a mellét és rakta rá a gyerekét. Mit teszel?

- kisgyerek szájában vastagon áll a lepedék, amit te szóvá teszel, de anyuka máris hárít, hogy hiszen ezt a fogmosásos tételt hányszor megbeszélte már a gyerekkel. Hogyan próbálod megértetni anyukával, hogy 12-13 éves korig nem megbeszéljük, hanem ELLENŐRIZZÜK, hogy mosott e a gyerek fogat, mégpedig úgy, hogy belekukkantunk a szájába. Mindenki, én is, mint leendő fogorvos csináltam olyat, hogy azt mondtam, persze megmostam, még a fogkefém is benedvesítettem, azt közbe meg...


Na szóval, inkább ilyen nehézségek vannak, olyan szituációk, amelyek egyetemi évek alatt nem jönnek elő, de vhogy mégis tudnod kell kezelni. Szerintem ez sokkal nehezebb, mint a félő páciens.

2014. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes válaszokat :) részben azért érdekelt ez, mert filmekben/sorozatokban mindig majd beszarnak az emberek, ha fogorvoshoz kell menni, meg ismerőseim is folyton hisztiznek, hogy jajj a fúró, meg az ilyenek.. :D
2014. aug. 21. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!