Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » HELP! Valakinek volt már...

HELP! Valakinek volt már ilyen? Mit csináljak? (Fogszabályzás)

Figyelt kérdés
Fogszabályzóm vanés azzal együtt kaptam valami szájpadlásívet, ami szinte minden evésnél, ivásnál és néha csak úgy leesik, de csak az egyik oldalt. Először visszamentünk és visszarakták, de a fogorvos mondta, hogy ha leesne csak simán rakjam vissza, mert az fontos.. De már nagyon zavar, hogy állandóan vissza kell rakosgatni és nem lehet tőle enni, félek, hogy lenyelem meg felsérti a szám.. Most kiszedtem teljesen.. Ez nagy baj? És azért nem tudun minden egyes alkalommal bejárni fogszabályzásra sem.. Szóval valakinek volt már ilyen problémája? Mit csinált? Nem nagy gond, hogy kiszedtem vagy visszategyem?(mondjuk akkor minig rakosgathatnám vissza..) Segítsetek kérlek!!

2014. aug. 28. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a szájpadívedet akarják vele kitágítani. Nem tudom, miről beszélsz, milyen lehet az, ami kivehető, és neked kell visszarakosgatni. Szerintem menj vissza az orvosodhoz, és kérd meg, hogy mondja el, hogy minek is kell az neked?
2014. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez azért kell, mert a hátulsó fogaim kifelé állnak és ezzel akarják visszahúzni. De ha mindig kiesik, akkor szerintem nem sokat ér.. Úgy esik ki, hogy van valami kis tubus a hátsó gyűrűre rögzíve és abba kerül bele az a drót ami a szájpadlásomon van..
2014. aug. 29. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyenem, evésnél szintén kicsúszott sokszor... én úgy oldottam meg, hogy vissza-vissza nyomogattam a helyére ha éreztem, hogy elmozdul :D
2014. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elmész egy másik orvoshoz, és kész egy másodvéleményt.

Ezt kell csinálni mindig, ha nem vagy benne biztos, hogy a saját orvosod jól teszi a dolgát.

2014. aug. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!