Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szeretném a két első fogamat...

Szeretném a két első fogamat "kicseréltetni". Mennyi idő alatt van meg, ha előbb kihúzzák?

Figyelt kérdés

Na, szóval, a két első fogam, felül eléggé csúnyácskán áll és úgy döntöttem hosszú évek töprengése után, hogy lehet belevágok egy olyan projektbe, hogy kihúzatom és új beépített műfogakat tetetek be.

Lehetséges?

Tudom, hogy ez foganként kb. 150-300e Ft.


Nekem az a kérdésem, hátha valaki tudja a választ, hogy ha kihúzzák, mennyi idő után ültethető be az új?


nő vagyok, köszönöm, ha írtok.



2014. szept. 12. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet. Rakass fel inkább fogszabályzót.

Menj el egy szakorvoshoz, és konzultálj vele.

2014. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Beszélj fogorvossal. De elsőnek valóban a fogszabályzó tűnik a logikus választásnak. Személy szerint én nem szívesen húzatnám ki, az épp fogaimat csak azért, hogy esztétikusabb legyen.


Egyébként nem biztos, hogy nálad működne a beültetés, vannak esetek amikor nem megoldható. Egy ismerősömnek magától esett ki egy foga, amikor pótolni akarta a röntgen után megmondták neki, hogy az ő esetében ez nem működőképes módszer.

2014. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1./ Szerintem a fogbeültetés általában többe kerül, mint amit te írtál.

2./ Az egyébként jó fogat fölösleges kihúzatni, egy jó fogorvos biztos tud ajánlani más megoldást. Pl.: fogszabályozás, vagy lecsiszolni és koronát tenni rá, vagy a saját gyökerekre ráépíteni a műfogat.

2014. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban is lehet fogszabályzót hordani, szóval ne mondj le ilyen könnyen a fogaidról. Ha minden kötél szakad, akkor is lehet héjat vagy mélyhúzott fóliát rakni rá - vagyis lecsiszoltatni sem kell feltétlenül.
2014. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, nekem is csúnyán álltak a metszőfogaim. Sokáig azon gondolkodtam, hogy kihúztam őket, vagy lecsiszoltatom, aztán korona rá. Mire eljutottam oda, hogy na, belevágok, addigra megbékéltem a fogszabályzóval is. Felnőttként rakattam fel, és egyáltalán nem bántam meg. Egyáltalán nem látszik meg, mindenki csak akkor vette észre, mikor direkt mondtam és mutattam is nekik. 3 nap alatt teljesen megszoktam, fel sem tűnik, hogy rajtam van.


Ne bántsd az egészséges fogaid, ennyi pénzből porcelánt fogszabályzót kapsz kezelésekkel együtt.

2014. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

de az én fogaim ferdék (bocsi a késő válaszért, nem voltam gépközelben)

fogszabályzó az én koromban? munkahelyem van, sokat járok megbeszélésre.. nem igazán jön be

a férjem is kinevetett a fogszabályzó ötlet miatt.

2014. szept. 16. 11:53
 7/14 anonim ***** válasza:
A ronda fogaid miatt nem röhögnek ki?
2014. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Legalább konzultálj egy fogszabályzós orvossal (vagy a fogorvosoddal) - az ingyenes mindenhol.

Manapság egyébként már nem nézik olyan rossz szemmel a fogszabályzósokat, van aki pusztán csak divatból hord. A megléte is inkább arról árulkodik, hogy az illető igényes a külsejére, az egészségére és a higiéniára.

Ma már elérhetőek nálunk is a láthatatlan fogszabályzók, ahol a mosolyvonal fölé vagy a fogak hátuljára ragasztják a bracketteket, vagy esetleg mélyhúzott fóliával helyettesítik a készüléket. Persze a használatuk függ a kívánt fogelmozdítás fajtájától is és ezért nem mindenkinél lehetséges a használatuk, de mindenképp érdemes beszélned egy fogszabályzóssal.

2014. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"de az én fogaim ferdék"


Igen, értettük elsőre is. Erre való a fogszabályzó.


"fogszabályzó az én koromban?"


Hogy jön ide a korod? Még élsz, nem?


"munkahelyem van, sokat járok megbeszélésre.."


És? Ferde frontfogakkal esztétikus dolog megbeszélésre járni?


"nem igazán jön be"


Nem jön be az igényesség? Az mondjuk szomorú.


"a férjem is kinevetett a fogszabályzó ötlet miatt."


A férjed egy surmó, de beléd sem szorult sok értelem, így szépen kiegészítitek egymást.


Mindenki elmondta neked itt már a megoldást, úgy, hogy egy debil is megértené.

Innentől ha mégis ki akarod húzatni az egészséges frontfogaidat, akkor csak csináld! Amikor az ostobaság kitartással párosul, azon nehéz segíteni.

2014. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

utolsó, ne haragudj, de te nem vagy normális! Én eldöntöttem, és ez lesz, még ha nem is értesz egyet. Más probléma is van a fogaimmal, az alsó kettővel, amit régóta mondanak, kívülről szépek, nem látszik semmit, de állítólag sorvadnak és ki fognak hamarosan hullani. (örökölt családi hajlam) nálunk mindenkinél ez volt.

Így hogy még jobban bosszantsalak, az alsó kettőt is ki fogom cseréltetni, ha eljött az ideje. :P

2014. szept. 19. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!