Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szeretném a két első fogamat...

Szeretném a két első fogamat "kicseréltetni". Mennyi idő alatt van meg, ha előbb kihúzzák?

Figyelt kérdés

Na, szóval, a két első fogam, felül eléggé csúnyácskán áll és úgy döntöttem hosszú évek töprengése után, hogy lehet belevágok egy olyan projektbe, hogy kihúzatom és új beépített műfogakat tetetek be.

Lehetséges?

Tudom, hogy ez foganként kb. 150-300e Ft.


Nekem az a kérdésem, hátha valaki tudja a választ, hogy ha kihúzzák, mennyi idő után ültethető be az új?


nő vagyok, köszönöm, ha írtok.



2014. szept. 12. 18:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

utolsó előtt válaszoló: voltam az utolsó válasz megírása óta fogorvosnál. Az az helyzet, hogy örökösen ijesztgetnek engem ezzel a vacak fogkihullással, már utálok fogorvoshoz menni. bevallom, egy ideig még tetszett is a fogszabályzó ötlet, de mára már inkább nem vacakolnék, hanem kicserélném, úgyis kifog hullani. :( Nálunk az édesapámnak és anyámnak kihullottak nagyon korán 40 év környékén és állítólag én is ezt örököltem. Most vagyok 33 éves. Ha be is szabályozzuk az felső kettőt, utána meg kihullik, mi van ha siettetem ezt a folyamatot?

Amúgy az alsókra mondták, hogy esélytelen. Hiába szépek, látszik a sorvadás. :(

2014. szept. 19. 16:37
 12/14 anonim ***** válasza:

"Így hogy még jobban bosszantsalak, az alsó kettőt is ki fogom cseréltetni, ha eljött az ideje. :P"


Nagyon helyes, köszönöm. Egyáltalán nem bosszant, hanem örülök neki. Mindig boldog vagyok, ha az ostobaság elnyeri méltó büntetését. Rengeteget fogsz szívni vele! :D

Köszönöm, hogy felvidítottál.


Az alsó fogaidnál is, véletlenül se tisztítsd őket rendesen, nehogy fogselymet használj! :) Hátsó sínt ne rakass fel, kálciumot ne szedj, véletlenül se konzultálj orvossal megtartó kezelés miatt. Húzasd ki azokat is, mert ez nyilván "családi hajlam", véletlenül sem elhanyagolt szájhigiéné. Hajrá! Csak azt mondhatom neked, mint a Nike: Just do it! ;)

2014. szept. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Na azért nem lehet ám mindent a genetikára fogni. Régen teljesen más volt a helyzet: az embereknek fogalmuk nem volt arról hogyan kellene fogat mosni, a fogselymet és a szájvizet pedig hírből sem ismerték. A fogorvoshoz pedig csak akkor mentek, amikor már menthetetlen volt a helyzet (ehhez persze annak is köze volt, hogy még nem terjedtek el az érzéstelenítő szerek). Az emberek fogai a családi hajlamtól függetlenül is potyogtak.

Mára azonban jelentősen megváltozott a helyzet. Aki igényes a szájhigiénájára, az fogorvoshoz jár, fogselymet és antibakteriális szájvizet használ és odafigyel a fogmosás technikájára is (napi 2-3x, az ínytől kifelé söprögetve, a fogkefét 3 havonta cserélve). A fogászatban létrejöttek a fogmegtartó és megelőző kezelések, sőt a fogszabályzás odáig fejlődött hogy kitűnő eredményt lehet elérni vele még a legrosszabb fogazat esetén is.

A fog kopását (ha így érted a fog sorvadást) elsősorban a nem megfelelő rágás (pl. ha az ellentétes fogív fogainak szabálytalan a helyzete) illetve a rossz szokások okozzák (fogcsikorgatás) - a genetika itt csak kis szerepet játszik. Valójában azonban a szépen gondozott szájüregben a genetikailag kopásra hajlamos fogak sem mutatnak akkora elváltozást, hogy ne lehessen őket megtartani (vagy legalább kezelni).

Amennyiben ínysorvadásról és fogágybetegségről van szó (és nem fog sorvadásról), akkor a kiváltó okokat zömében a rossz szokásokra lehet visszavezetni (dohányzás, alkohol, kávé) és a legkevésbé a genetikára.

A lényeg, hogy ahol a korona foganyaga még nagy részben megvan, arra lehet húzni héjat. Ez megvédené a további kopástól, pótolná a hiányzó zománcot és nem utolsó sorban esztétikailag is meg lehet úgy oldani hogy akár a szabálytalan helyzetét is elfedi a fognak. Emellett pedig megmaradna a fog gyökere és a fogbél is.

A fogpótlás nem megoldás mindenre, mert nagyon sok hátránya van és minden esetben kérdéses a sikeressége. Felsorolok csak néhányat:

- az implantátum szép és jó, de a berakásánál iszonyú nagy kockázata van az elfertőződésnek (homokfúvóval alakítják ki a helyét és ez bizony sosem lehet elég steril, mint ahogy maga az implantátum is kilökődhet)

- minden rögzített fogpótlás legnagyobb hátránya, hogy rögzített. Pl. szennyeződés kerülhet alá vagy ciszta keletkezhet az állcsontban - ami könnyen előfordulhat, hiszen korábban ott egy fog volt (bennmaradt gyökérszilánk, szennyeződött seb, felső fognál az arcüreg megnyílása). Ilyen esetben azonnal szájsebészetre küldenek, aki visszaküld a fogorvoshoz mert fel kell darabolni a fogpótlást és vele együtt ki kell dobni 300 ezer ft.-t az ablakon, hogy aztán újat csináltathass.

- A kivehető fogpótlásokkal (illetve részleges fogpótlásokkal) az a baj, hogy nagyon nehéz eltalálni a megfelelő fekvést az állcsonton, így olyan nyomást fejthet ki rá, ami idővel elváltoztatja az állcsont eredeti anatómiáját. Magyarul egyre gyakrabban esik ki és végül megint csak újat kell csináltatni. Na meg meg kell tanulni a használatukat, vagy kényelmetlenek lesznek.

- A fogpótlás máshogy színeződik, mint az eredeti fog. És míg az eredetiről le lehet szedni az elszíneződést és fogkövet, addig a műfogat csak cserélni lehet. Vagy szimplán lemondasz a kávéról, a teáról és a dohányzásról (itt a passzív dohányzás is számít).


Végezetül hadd mondjak el még valamit: Amíg egyesével kihúzzák a fogaidat, megvárják hogy a seb összeforrjon és az üreg összehúzódjon, elkezdik a becsiszolást, leveszik a mintát és nekiállnak a fogpótlás készítésének, az idő alatt egy fogszabályzó rég elvégezhetné a dolgát. A kérdés az, hogy a foghíjas mosoly tetszik jobban vagy egy fogszabályzós: [link] [link]

2014. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, itt mindenki csak jót akar neked, mégis te akarod bosszantani a többieket, illetve nem normálisnak nevezni őket.

Nyilvánvaló, hogy a viselkedésedben van mit rendbe rakni, nem gondolod, hogy esetleg a fogaiddal kapcsolatos ismereteid is rosszak, hiányosak?

2014. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!