Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájdalommentes fogászat. Létezik?

Fájdalommentes fogászat. Létezik?

Figyelt kérdés
Párom kisgyermekkora óra retteg a fogorvostól. Jelenleg két foga is lyukas, és fekete. Tervez elmenni fogászatra, de ha arra kerül a sor, mindig meghátrál, a fájdalomra hivatkozva. Egyúttal én is beülnék vele, és akármilyen vicces is, én is félek, bár nem annyira mint ő. Az lenne a kérdésem, hogy ha beadják az injekciót az mennyire fáj? Illetve mennyire hatásos? Létezik olyan, hogy az egész kezelés az injekciótól kezdve a végéig fájdalommentes?

2014. szept. 14. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az hogy mennyire fájdalmas a kezelés, az nagyban függ a beteg tűrőképességétől (fájdalomküszöb). Van aki semmit nem érez, de van olyan is aki a legkisebb karcolást, hangot vagy érintést is fájdalomként él meg.

Az segít leginkább ha a betegnek sikerül tudatosítania, hogy az injekció igenis hatni fog. Egyébként a szuri helyét is szokták érzésteleníteni a nyálkahártyára ható lidocaine spray-vel vagy ízesített zselével, ami tényleg hatásos.

A kezelés előtt ne maradjon ki egyik étkezés sem és nyugtatót is lehet bevenni. Inkább legyen növény alapú mint a gyógyteák, a többi fajtáról jobb megkérdezni az orvost - de lehet hogy a rendelőben ő is tud adni.

2014. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dolgoztam fogyatékosokkal, őket altatásban kezelték, mert ha ugráltak volna, vagy becsúszott vona egy hiszti vagy dühroham az ijedségtől, az potenciálisan elég veszélyes.


Fájdalommentes érzésteleítés van, de attól még érzed a rezgéást az álkapocsban.

2014. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hú aki annyira fél, annak az érzéstelenítő beadása is fájni szokott... Nagyban függ a problémától, hogy mennyire fog fájni... Ha csak lyukas a fog, nem biztos, hogy fájni fog, csak irdatlan kellemetlen.

Ha eleve fáj, gyulladt, akkor attól is függ, mennyire halt már ki a foggyökér...

2014. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
létezik altasásos fogklinika. persze elég borsos áron dolgoznak. cirkónium fog kellene nekem felül 6 darab. csupéán 300 ezert gombolnának le rólam. hát még gondolkodok rajta.
2014. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!