Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés hogy működik?

Gyökérkezelés hogy működik?

Figyelt kérdés

Nem voltam még fogorvosnál, de 99% hogy gyökérkezelni kell egy fogam.


Egy alkalom alatt elkészülhet?

Kell előtte röntgen, vagy egyből megcsinálják?



2014. okt. 5. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem voltál még fogorvosnál, akkor egyáltalán nem biztos, hogy gyökérkezelni kell, lehet, hogy csak tömni, vagy annyira menthetetlen, hogy ki kell húzni.

Egy gyökérkezelés, ha minden jól megy, minimum 3 alkalom, van, hogy közben is csinálnak röntgent, hogy hogy néznek ki a gyökércsatornák.

2014. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Életemben voltam már fogorvosnál, de a mostani problémáva még nem, úgy értettem.


Ezzel a fogammal kb. 1 éve voltam, be kellett tömni. De tömés után érzékeny lett hidegre-melegre. Orvos azt mondta elmúlik majd, meg kent rá valami kenőcsöt. Nem múlt el, arra gondoltam elfúrt valamit. Majd most akarok elmenni egy másik fogorvoshoz.

2014. okt. 5. 14:05
 3/7 A kérdező kommentje:
Röntgen egyébként van a rendelőben (magán), vagy külön el kell menni a kórházba?
2014. okt. 5. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:
A rendelő felszereltségétől függ, hogy mennyi idő alatt van meg. Érzéstelenítés mellett befúrnak a pulpaüregbe, kitépik az ideget, kitisztítják, kiszélesítik a csatornát, feltöltik tömőanyaggal és belenyomnak egy rozsdamentes acéltüskét, hogy röntgen alatt látszódjon, hogy nem ideg van benne.
2014. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Röntgen általában minden magánrendelőben van (bár tudok olyanról is, ahol nincs).

Első a röntgen, azután lát neki, ha kell, a gyökérkezelésnek, ez minimum 2 alkalom, de ha nagyon gyulladt a fog, akkor többször is menni kell tisztításra, én összesen négyszer voltam, mire véglegesen betömték.

2014. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 alkalommal is meg lehet csinálni. 1 alkalom viszont kizárt


Befúrnak az idegcsatornáig és kiszedik az ideget. Majd betömik a csatornát

2014. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" és belenyomnak egy rozsdamentes acéltüskét, hogy röntgen alatt látszódjon, hogy nem ideg van benne."


Dehogy nyomnak. A röntgenen nagyon szépen látszik anélkül is. Egész más egy egészséges fog és egy gyökértömött.

2014. okt. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!