Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az igaz, ha kihúznak egy...

Az igaz, ha kihúznak egy fogat, és sokáig nem pótolják, akkor a fogak közötti rés összehúzódik?

Figyelt kérdés
2014. okt. 10. 00:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én is ezt olvastam több helyen is, hogy a rés felé hajolhatnak a megmaradt fogak. És hogy titán implantátummal (fogbeültetés, műgyökér) előnyösebb pótolni, mert a híd esetében a hiányzó fog melletti fogak lecsiszolásra kerülnének.
2014. okt. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Igen,viszont valakitől meg azt hallottam,hogy ha kihúznak egy fogat,akkor 1 évre rá jöhet szóba az implantátum,mert annyi idő mire teljesen meggyógyul,megindul a csontosodás.


Az a helyzet,hogy még soha nem volt egy fogászati beavatkozásom sem.


Most viszont van egy rossz fogam.

Utána olvastam mit jelent ez a "híd".

Azt mondják 1 fog pótlásánál hülyeség megcsinálni,mert a mellette lévő két fogat gyakorlatilag kiírtják.


Bár ez olcsóbb megoldás,de hosszútávon rosszat csinálsz magadnak.


Még az implantátum egy örök fog.De az 150-200 ezer Ft között mozog.


De,ha igaz hogy 1 évet várni kell a húzás után,annyi idő alatt össze tudom spórolni az árát.

2014. okt. 10. 01:15
 3/25 A kérdező kommentje:

Amúgy,jobb felső 5ös fogam lenne.

Annyira nem látszik,max ha szélesen mosolygok.


Igazából nem zavarna ha 1 évet is kellene várnom,csak tudjam,hogy nem húzódik össze.

2014. okt. 10. 01:16
 4/25 anonim ***** válasza:
Igen, ez igy van. Nekem nagyon reg kihuztak egy hatso fogam es szinte eltunt a res.
2014. okt. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nekem is kihúztak egyet, a jobb alsó hatost. Kb. egy év múlva csináltak titán implantátumot helyette. Addig egyáltalán nem hajlott a rés felé a két megmaradt fog. Én is a titán implantátumot javaslom, elégedett vagyok vele. Több fogorvosnak megmutattam a hiányzó fogat, árajánlatokra voltam kíváncsi. Némelyik a számára kényelmesebb de rosszabb megoldást javasolta, a hidat. Szerintem ne hidat válassz.
2014. okt. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

És az hogy néz ki?

Eltolódtak a fogaid?

A szimmetrián meglátszik?


Nem tudom mit csináljak,mert nem akarom a rossz fogat bent hagyni.


Viszont a híd az totál öngyilkosság.

2014. okt. 10. 01:25
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem,a híd teljesen kizárva.

Akkor inkább 1 évig leszek foghiánnyal.

2014. okt. 10. 01:27
 8/25 anonim ***** válasza:
Gond nélkül el lehet lenni egy évig foghiánnyal. Ott hátul nem fog látszani. De ha még nem húzták ki, akkor lehet hogy célszerű megmutatni több fogorvosnak is, hátha még megmenthető. Mert eltérőek a fogorvosok javaslatai.
2014. okt. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Az az igazság,hogy már több éve szuvas,rossz.

Nem igazán mertem elmenni vele,mert félek a fogorvostól.

Sajnos elég kontár az SZTK-s fogorvosunk,már volt ellene feljelentés is.

És halasztgattam,addig még egy nap kettétört.


Még most is félek kicsit elmenni,de muszáj lesz rászánnom magam.

2014. okt. 10. 01:33
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy egyik fogorvos sima gyökérkezeléssel olyan fogat csinál belőle ami egy életre szól. Tehát célszerű több fogorvosnak is megmutatni.
2014. okt. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!