Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az igaz, ha kihúznak egy...

Az igaz, ha kihúznak egy fogat, és sokáig nem pótolják, akkor a fogak közötti rés összehúzódik?

Figyelt kérdés
2014. okt. 10. 00:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Sajnos még tanuló vagyok.

Nincs semmi jövedelmem.

Tehát nem tudok megfizetni egy magánfogorvost.


Amúgy napi 3szor mosok fogat,és minden evés.ivás után öblítem a számat,hogy ne legyen nagyobb baj.

2014. okt. 10. 01:37
 12/25 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom akkor az SZTK-ban is csak a fogeltávolítás ingyenes, a fogmegtartó kezelések nem. De lehet hogy ez csak régebben volt így és ma másképpen van. Ha csak lehet kérjél pénzt a szüleidtől és meg kell menteni azt a fogat, lehetőleg több fogorvos ajánlatai közül a legkedvezőbb kezelést választva. Nem biztos hogy egyből a foghúzás a megoldás. Nekem is sok fogam megmentették gyökérkezeléssel és töméssel. És jobbak mint eredetileg voltak.
2014. okt. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Majd meglátom mit mond a körzeti először:)

De az az ember nagyon gáz.

Megkülönbözteti azokat,akik külön fizetnek.

Volt olyan is,akit pofon vágott a székben,ebből lett feljelentés,de végül is nem lett belőle semmi.

2014. okt. 10. 03:18
 14/25 A kérdező kommentje:

A fogmegtartó kezelések ingyenesek.(tömés,húzás,fogkőeltávolítás)

A fogpótlás viszont nem.

2014. okt. 10. 03:19
 15/25 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Iskolai fogdokihoz nem mehetsz? Ha meg egyetemista vagy, biztos ellátnak valahol a városban. Szegeden, Pécsen:, Debrecenben, Pesten a klinikán 100%.


Egyébként tényleg simán lehet, hogy megmenthető a fog, feltéve ha nincs íny alá törve. 1 év alatt simán el fognak mozdulni a fogak, még ha te nem is érzékelsz belőle semmit, de a kontaktpontrendszer tuti megbomlik, ez játszik szerepet abban, hogy minden fog egyforma terhelést kapjon rágás során.

Ha pedig nem menthető a fog, röntgen után akkor is célszerű lenne szájban tartani, amIg nem lesz pénzed pótlásra. Hülyeség, hogy 1 évet várni, manapság vannak azonnal terhelhető implantátumok, ezt közvetlenül a foghúzás után teszik be, így még csontvesztés sincs.

2014. okt. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:

Igen,igaz.Az időben van különbség.Van akinek ez gyorsan lejátszódik,de az ellenkezője is igaz.A jó döntés az ha nem vársz.hanem cselekszel.Ezt hívják megelőzésnek,ami mindig olcsóbb mintha elhanyagolod.

Van erre egy nagyon jó ideiglenes megoldás aminél a fogadat sem kell lecsiszolni,mint a híd esetében.Így időd is van megvárni, míg összegyűlik a pénzed az implantátumra.Ez a fogmű egy rugalmas fogszínű anyag,a neve ACETÁL.

2014. okt. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
25 vagyok,most fejeztem be a sulit és még nincs munkám.
2014. okt. 10. 15:47
 18/25 A kérdező kommentje:

Az igazság az,hogy nem fáj,de nekem már elég rossz érzés érezni is belül.

A belső fele teljesen letört.

Meg félek,hogy vmi bajom lesz ha bent hagyom.

Olvastam,hogy akár színinfarktust is lehet kapni egy rossz fog miatt.

2014. okt. 10. 15:49
 19/25 A kérdező kommentje:

A húzással magával nincs gond,mivel az ingyenes,ha van TB.(Bár nekem csak decemberig lesz érvényes,onnantól fizethetem magam után).


A hídat nem igazán szeretném és mindenki azt mondta,akit kérdeztem,hogy 1 fogért nem is érdemes kiírtani még 2őt.


Kár,hogy nem lehet részletben fizetni.

2014. okt. 10. 15:52
 20/25 A kérdező kommentje:

Utolsó!Mit is ez az ACETÁL pontosan?

Korona nélküli vmi,ami kitölti a helyet,amíg nincs meg az implantátum?

2014. okt. 10. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!