Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vizszintesen nőtt az alsó...

Vizszintesen nőtt az alsó bölcsesség fogam. Mindenképp vágnak húzáskor?

Figyelt kérdés
Sztk ból adtak beutalót sebészetre.a doki azt mondta nem tudja milyen módszert fognak alkalmazni.... 24-éves vagyok több fog is fáj mellette. Gyanítják hogy a fog miatt.
2014. nov. 4. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, a bölcsesség fogtól fájhat akár az egész állkapcsod. Hogy vágnak-e, azt a röntgen alapján a szájsebész fogja eldönteni. De ha kiszedik, nem fog fájni a mellette lévő.

Ne izgulj, ügyesek a szájsebészek. Gyógyulást!

2014. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az hogy vágnak-e az az elhelyezkedésétől függ. Értem ez alatt azt, hogy mennyire van közel az idegpályához, mennyi csontot kell roncsolni az eltávolításánál, milyen mélyen van, mennyire hozzáférhető a mellette lévő fogtól. Eltávolítás szempontjából jobban jársz azzal, ha vágnak, mert kevesebb macerával jár, viszont utána több idő a gyógyulás is.
2014. nov. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tavaly a mellette lévő fogat kifúrták majd betömték, mert nem maga a bölcsesség fog fájt.De úgy néz ki hogy felesleges volt a tömés mert ugyan ott sőt 3-fog fáj felváltva. A legjobbkor mert 4-hós terhes vagyok.

Hááát... Nem mondom hogy nem félek! Köszönöm a bíztatást!

2014. nov. 4. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan jártam, de mivel a mellette lévő fogamat tönkretette olyan szinten hogy húzni kellett így kapott helyet a további növekedésre és így szerencsére kibújt szépen, bár nem néz ki valami jó, de most nincs vele különösebb baj, persze panasz esetén azonnal kihúzzák, mert már kitudják simán szerencsére.
2014. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen elrontotta a szabályozott fogaimat a bölcsességfogaim megjelenése. Mintha sosem lett volna fogszabályzóm. Régóta éreztem már valami fura nyomást, de mindig azt hittem a fogszabályzás következménye, hiszen minden fog kicsit arrébb került. Hát nem... Nyár elején begyulladt mind a négy egyszerre, szenvedtem. Túléltem, aztán röntgen és műtét. Ha kilóg annyira a fog, hogy megtudják fogni, akkor nem vágnak, de szerintem ilyen esetben szinte mindegy. Ez egy nagy fog és nagyon hátul van, ami így is úgy is fáj és viszonylag komoly beavatkozás, tehát a terhességed szempontjából szerintem nem oszt nem szoroz.

Irány egy doki, röntgen (persze említsd, hogy terhes vagy), aztán kiderül. Kis szerencsével kitudod húzni a műtétet szülés utánig.

2014. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!