Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az első öt fogam majdnem...

Az első öt fogam majdnem félig elszufasodott, vagyis a metszőfogak. Félek hogy fogatlan leszek elöl már 19 (férfi) évesen. Ezeket helyre lehet hozni mondjuk húzás vagy nagyobb fájdalom nélkül pl. direkt héjal?

Figyelt kérdés
Pénzileg valószínű drága lesz, mert 5 fogam rossz és az egyik már csak simán fekete, a fehér maradék fog ami alul volt az már beletört egy szendvicsbe. Nevetni már alig tudok. Igaz hogy csak a kitört fog látszik hogy nincs, a többi csak a nagyon nagy mosolynál látszik. Nem tudom hogy itt milyen fogorvosok vannak, profik e stb. Direkt héjról már hallottam remélem hogy ilyet itt is elvégeznek. Nagyon rondák a fogaim, öszinte mosolyom már rég volt. Örököltem valószínű. A teljesen rossz fogat hogy kezelik?

2014. nov. 9. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen menj el egy fogorvoshoz, mert meg tudják csinálni. A megbeszélés az ingyen van.
2014. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Átlag ár az 25.000 Ft egy darab fog vagyis egy korona. tényleg nem lesz olcsó, de valahogy oldd meg a pénzügyi részét, helyre tudják tenni, és utána nem lesz gond a mosolyoddal. Sajnos előbb kellett volna cselekedni, amíg nem romlottak el ennyire.
2014. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha el van szuvasodva, akkor direkt héjat nem tesznek rá, az inkább esztétikai problémáknál opció. A te esetben maximum korona jöhet szóba, de ha már ki vannak rohadva a fogaid, akkor természetesen húzás, aztán híd, vagy valamilyen kivehető fogpótlás, esetleg implantátom, de az több százezres (hacsak nem milliós) tétel. Egyébként érthető az aggodalmad, ugyanakkor nagyon szomorú, hogy 19 évesen ilyen problémáid vannak. ( olyan nem létezik, hogy rossz fogakat örököltél).
2014. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Először is bocsi, de ez, hogy örökölt rossz fogak vannak egy nagy butaság. A csontjaink, így a foganyag genetikája valóban örökölhető, van akinek kevésbé, van akinek jobban kell rá vigyázni, de ha igényesen ápolod és HELYESEN mosod, akkor nem fog romlani.

Másrészt az, hogy megtarthatóak-e a fogak az a röntgen után derül ki. Ha fogágybetegség van és túl sok csontanyag sorvad el, akkor fogeltávolítás. Ha gyulladt a gyökér vagy mély a szuvasodás, akkor gyökérkezeléssel megmenthető még a foggyökér és ha stabilan ül a csontban akkor koronát/héjat lehet rá tenni.

Ezt így interneten keresztül nehéz megmondani, meg kéne nézni egy fogorvosnak. A legtöbb helyen ingyen megvizsgálnak és ingyen kezelési tervet készítenek. Pl Zuglói fogászat vagy Móricz dental amiről tudok (és jó helyek is). Persze egyik sem olcsó, de ár/érték arányban reális, tehát nem lehúzás, valóban minőségi munkát és bánásmódot kapsz a pénzedért.

2014. nov. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5%
Nem mosod elég gyakran a fogad
2015. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Miért nem mentél hamarabb megnézetni
2015. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ezt én sem bírtam soha megérteni. hosszú-hosszú évekig nem törődnek vele, aztán meg úgy tesznek, mintha 2 nap alatt romlott volna ennyire le.
2015. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!