Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Törött fog, életem első...

Törött fog, életem első foghúzása. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Tegnap letört az egyik olyan fogam fele, mely már 4 kezelésen esett át az évek során. A legutolsó tömés alkalmával (pontosan két évvel ezelőtt) a fogam egyik oldalát újra kellett építeni, mert fúrás közben letört. Na most ez az "újraépített" rész tört le tegnap étkezés közben. Fogorvosom már telefonon keresztül közölte, hogy azt a fogat bizony most már ki kell húzni.


Kicsit aggódom, mert a törés következtében az ínyem is sérült (belefúródott a letörött darab, mivel pont rágtam az ételt...), továbbá még sosem húzták a fogam. Mennyire fájdalmas maga az eljárás, és szerintetek mennyire nehezíti majd meg az orvosom dolgát, hogy hiányzik a fogam egy része? (Maga a fog amúgy nem fáj...)Jah és a kollégáim azzal ijesztgettek, hogy mivel nő a fogorvosom, így nem lesz elég ereje, hogy kihúzza, és így sokáig fog tartani, míg kirángatja. Ez valóban reális?



2014. okt. 30. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt a foghúzás, de nem kellemes érzés, tényleg kicsit rángatni kell. De kapsz érzéstelenítőt gondolom, el lehet viselni azért. Ez meg hülyeség, hogy nem lesz elég ereje.. A kedves kollégáidnak is ennyi esze van, hogy lenézik a nőket, szép, mondhatom..
2014. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítővel nem fogsz érezni semmit.

A nő fogorvos is ki tudja húzni.

2014. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha egy gyökerű a fog, akkor egyszerű és gyors lesz, ha több gyökere van, akkor lehet problémásabb, de olyan nagyon nem lehet gáz szerintem. Az, hogy letört belőle, az nemigen probléma. Fájni nem fog érzéstelenítéssel. Hogy meddig tart és mennyire fáj utána, az a fogorvostól is függ. Az enyém csak végső esetben használ fogót, helyette egy negyedórát piszkálja finoman gyökéremelőkkel, amíg teljesen ki nem szabadítja és akkor gyakorlatilag kiesik magától, ezért utána szinte nem fáj a helye, mert nem keletkeznek komoly sérülések. Ehhez persze erő se kell, ő is nő amúgy. Az egyik fogam gyökerei körbekulcsoltak egy csontkinövést, azt a fogat gyakorlatilag kettévágta fúróval és úgy simán kijött. Egy ilyet persze ki is lehet tépni fogóval, na az fog fájni. Ha darabokra törik egy fog, az se probléma, szépen ki lehet piszkálni mindent fájdalom nélkül.


Szóval nem egy félelmetes dolog összességében.

2014. okt. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért meg kellene nézetni ellenőrzésképpen egy másik fogorvossal is, mert a lehető legtovább meg kel tartani a fogat. Ha van valamennyi gyökere és jól tart, akkor a letörött korona esetén is esetleg lehetne csapos fogat készíteni vagy egy híddal megmenteni. Húzás csak a legvégső esetben.
2014. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Hogy lehet egy fogat híddal megmenteni? A híd egy fogpótlás.
2014. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a vége az lett, hogy mégsem húzta ki, azt mondta, hogy megpróbálja megmenteni, két hétig ideiglenes tömést kaptam, utána ha minden jól megy akkor korona, ha esetleg fájdalom lépne fel(ami eddig még nem jelentkezett), akkor viszont húzza.
2014. okt. 30. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Látom előttem már mindent elmondtak, de talán még annyit had mondjak, hogy ha ki akarja húzni esetleg, akkor kérdezz rá, hogy esetleg gyökércsúcs rezekcióval megmenthető-e. Bár nem tudom, hogy TB alapon mész-e fogorvoshoz vagy magánhoz jársz, TB alapon nem nagyon szoktak ajánlgatni ilyen dolgokat, mert nem egyszerű műveletről van szó, de általában ez még az utolsó mentsvár a fog megtartásához.
2014. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, de sajnos nem úsztam meg a húzást mert olyannyira megsérült és begyulladt hogy elviselni nem tudtam a fájdalmat már, és muszáj volt kihúzni.


Maga a húzás nem volt vészes kaptam érzéstelenítőt vártam vagy 10 percet hogy hasson aztán eljött az idő elkezdett vésni mert a hátsó örlő fogamat kellett kihúzni mondta hogy nem lesz kellemes mert ő egybe akarja kiszedni mivel így kicsi az esélye hogy benne marad egy darab.

Vésett egy párat baromi pocsék érzés volt leginkább a hallása meg a sok nyomás volt kellemetlen a húzás maga nem fájt becsuktam a szemem és éreztem hogy serceg meg minden meg hatalmas nyomás volt utána hirtelen megkönnyebbültem amikor kihúzta meg is néztem nagyon szépen kiszedte aztán fél óráig haraptam a gézgombócot hogy enyhítsem a vérzést és utána is vérzett még vagy 5-6 órán át amire mondta hogy ne ijedjek meg ha halvány vér van a nyálamba akkor minden okés, éjszaka alatt rendbe jött, persze ma még húzódik meg vannak utó fájdalmak amik gyógyulási fájdalmak de enni már tudok szerencsére de nagyon pici falatkákat eszek csak puha ételekből meg persze húzódik ha elnevetem magam ami sajnos egyben jó és piszok kellemetlen érzés meg időnként hirtelen be nyilal egy zsibbadás szerű fájdalom de túl lehet élni. Mondta az orvosom hogy az volt a legbonyolultabb fogam amit húzni lehetett mert kb minden embernél macerás mivel nagy fogról van szó de szerencsére minden rendben van ezt sajnos túl kell élni, nincs mese.

2014. okt. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha nincs gyulladásban akkor hatni fog az érzéstelenítő, ha gyulladásban van akkor ad két injekciót, teljes mértékben nem fogja elzsibbasztani, így kicsit érezni fogod ahogy neki lát. Persze függ attól is, hogy a letört fogból mennyi van meg és hogyan tudja megfogni. Én nem vagyok fogorvos, rezidens vagyok, de múlt hónapban egyik éjszaka bejött ismerősöm a kórházba hogy nagyon fáj a foga és szedjük ki. Neki is törve volt a fog, de szerencsére rálehetett fogni fogóval. Beinjekcióztam, kettőt kellet neki is adni de nem sokat tompított mert eléggé gyulladásban volt, kb. 3 perc alatt kijött a fog, fájt neki kicsit, de kibírta, nagyon szépen begyógyult a seb azóta. Az, hogy nő a fogorvos, az semmit nem számít, ha ügyes, akkor kiszedi pillanatok alatt, én sem vagyok fogorvos mégis nagyon szépen eltudtam távolítani a fogát, pedig féltem hogy belefogom törni és akkor elővesznek engem kegyetlenül hogy mit művelek éjszaka a kórházban, de minden rendben ment és gyönyörűen kijött.
2014. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!