Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Visszaállnak a fogaim, mit...

Visszaállnak a fogaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt állandó fogszabályzóm, 16 éves koromban vették le (fél-1 évig volt fent). Szép lett tőle a fogam, kaptam utána éjjelit, és hordtam is mindig. Az orvos mondta, hogy mikor tegyem be, folyamatosan szoktatott le róla. De amikor odáig ment a dolog, hogy azt mondta, elég heti egyszer, megijedtem. Kipróbáltam, vártam egy hetet majd betettem, de annyira feszített, hogy féltem, hogy visszaállnak majd a fogak, ha csak ennyiszer teszem be. Így azóta is amióta levették (3 éve) minden éjszaka beteszem a fogszabályzót.


A helyzet az, hogy az orvosom szerint már rég nem kéne hordanom, de érzem, hogyha nem teszem be, lassacskán visszacsúsznak. Eddig a legtöbb idő amit kihagytam az egy héten kívül, 2 éjszaka volt. Mit kéne tennem? Többször betenni (éjjel-nappal)? Vagy nyugodtan kezdhetek róla leszokni? Visszaállhatnak még? (19 éves leszek).

Köszönöm a segítséget!



2014. nov. 11. 05:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt a helyzet, csak nekem 14 éves koromban vették le a nappalit. Az éjszakait 10 AZAZ 10 évig hordtam, mert ha egy nap nem tettem be, már kiállt elől a fogam! SŐŐŐT, ha reggel kivettem az éjszakait nagyon szépek voltak a fogaim, ELTELT 15 PERC és már kiállt. Az orvos csak nevetett rajtam, hogy még mindig hordom, most viszont már náluk is van ilyen fogbelsőre ragasztós módszer, ami egy vékony drót és szilárdan tartja a fogaidat, hogy ne csússzanak el. Végre beragasztotta és szépek a fogaim :) Fix retainer a neve ha érdekel. Viszont harapni nem tudok vele, mert előfordulhat, hogy lepattan a ragasztó és egyből visszaáll a fogam, szóval vigyázni kell vele.
2015. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!