Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúzzák ezeket a fogakat,...

Ha kihúzzák ezeket a fogakat, nő helyettük új?

Figyelt kérdés

Van néhány zápfogam, amik az évek során elromlottak, és időként ha előjön a fogfájás borzasztó.


Viszont nekem még sose húztak fogat, így elvileg még tejfogak. Tehát ha kihúzzák biztosan nő helyettük másik?


(lehet evidens amit kérdezek, de annyit értek a témához, mint az űrhajó építéshez)



2014. dec. 4. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nincs semmi emléked arról az időről, amikor potyogtak a tejfogaid? Nincs neked már egy darab tejfogad sem. Ha kihúzzák, marad a fogpótlás nem kevés pénzért.
2014. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudni, hogy hány éves vagy. A tejfog az magától kiesik és helyébe a maradandó fog lép. Azaz a tejfogat többnyire nem kell kihúzni, mert a gyökér felszívódásával magától kiesik. Felnőtt korban az ember nemigen szokott visszaemlékezni arra, hogy kiesett valamelyik foga és esetleg azt hiheti felnőtt korban, hogy neki az még tejfog (pedig már nem az).
2014. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha max 12-14 éves vagy, akkor lehet hogy tejfog.
2014. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem attól tejfog egy fog, hogy még nem volt kihúzva.

Ha tudnánk mennyi idős vagy, akkor egyértelműen meg lehetne adni a választ, de azért csak tudod, hogy 2 "garnitúra" foggal jövünk a világra: tejfogak és csontfogak. A tejfogak 6 éves kor körül kezdenek el kipotyogni és mire befejezed a 8 általánost addigra a bölcsességfogak kivételével már csak csontfogaid lesznek a szádban amiket ha kihúznak többé nem nő vissza.

2014. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? A fogváltás 6 és 13 év között történik.


Hogy nem fogorvos húzta, semmit nem jelent. A tejfogak általában maguktól esnek ki.

2014. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, én 21 vagyok. Emlékszem egyébként hogyne potyogtak volna, de az mind metszőfog volt elölről. Az örlőfogak (amiről beszélek) is kipotyognak normális esetben?
2014. dec. 4. 22:40
 7/15 anonim válasza:

A tejfogat nem kihúzzák, hanem kiesik. Magától. Ez egy folyamat, amin 21 éves korára már mindenki javában túlesik. Tejfoga a kisgyereknek van csak.

Csontfog nő helyette, amit ha kihúznak nem nő másik. Implantátumot tesznek a helyére.

2014. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Igen, az őrlőfog is kipotyog. lehet, hogy éjszaka esett ki vagy nem vetted észre és lenyelted. Ilyen is előfordul.
2014. dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21 éves korodra biztos, hogy már legalább 5-6 éve kipotyogtak a tejfogaid, maximum nem emlékszel rá. Bocs, de ez azért elég durva, hogy ilyen tájékozatlan vagy ennyi idősen.
2014. dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én ezt elfogadom hogy így van, azért kérdeztem. Csak azt furcsállom, hogy nem emlékszem hogy akár 1 napig is örlőfog nélkül lettem volna. Mármint ha tényleg álmomban pottyant ki. (gondolom nem instant nőtt ki utána az új)
2014. dec. 4. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!