Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap du-án kihúzták a...

Tegnap du-án kihúzták a bölcsességfogam. Mikor ehetek rendes ételt, tejterméket?

Figyelt kérdés

Akkor elmondott sokmindent a doki,de még a sokk hatása alatt voltam,igy nem emlékszek ezekre....

Mikor lehet rendes ételt ennem,meg tejterméket?mert banánnal meg tört krumplival nem lakok jól,főleg hogy terhes vagyok.

Köszönöm!


2014. dec. 11. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Tejterméket kerüld még 2-3 napig, mert a benne lévő lactobacillusok befertőzhetik a sebet.

A legfontosabb, hogy ne szívd/piszkáld a sebet és ne öblögess legalább egy hétig! Ez amiatt lényeges, hogy nehogy kijöjjön a sebet lezáró vérdugó, mert ha befertőződik a fogmeder, akkor lassú és fájdalmas lesz a gyógyulás, így pedig jövő héten ilyenkorra már csak a helyét fogod érezni az egésznek. Szóval semmi házi praktika, mint kamillás öblögetés meg egyéb hülyeségek. :)

Kerüld még el az apróbb magvas dolgokat, mert ezek is belemehetnek a sebbe, de ezen kívül ehetsz mindent amit bírsz, csak ne azon az oldalon. Arra figyelj még, hogy kis falatokban egyél, hogy kontrollálni tudd, hogy a falat ne menjen át a másik oldalra, nehogy a sebbe jusson.


Én bölcsességfog húzás után aznap krumplipürét és tonhalkonzervet ettem (fehérje és szénhidrát bevitel megoldva), a következő napokra szintén maradt a püré de már ettem mellé teljes kiőrlésű péksütiket (nehéz volt olyat találni ami nem magvas), húsok közül meg bármit ami puha, ajánlom a picit zsírosabb dolgokat erre az időre, mint tarja, csirkecomb, de igazából tényleg ehetsz bármit ami puha. Csak arra figyelj, hogy ne legyen egyoldalú a táplálkozásod, mindenképp fogyassz fehérje tartalmú ételeket (jelen esetben húsok vagy akár tojás), ne csak szénhidrátokat, ez a Te állapotodban fontos lenne, hogy megkapjon minden tápanyagot a lurkó.

2014. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!! :)

Semmi tejterméket nem lehet enni,vagy csak a tej,kávé,kefir,joghurt...stb?

Mert meg vagyok veszve a csokiért,főleg hogy a szekrény tele van vele.....azt ehetek?Vagy attól is begyulladhat?

2014. dec. 11. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, de szerintem a tejcsokitól nem lehet bajod, abban talán nincs a tejből élő bacilus flóra, főleg hogy jó esetben csak tejport látott az a csoki. :)
2014. dec. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi! :)

Már túl vagyok rajta,nem birtam megállni.... :)

Próbáltam csak az egyik oldalon enni,remélem nem lesz semmi baj tőle.

2014. dec. 11. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon parázol akkor sima sós vizet lötykölj a szádban. Semmiképp sem a durva öblögetésre gondolok, csak hajtsd oldalra a fejed és biccentgess finoman. Képzeld azt, hogy áll melletted valaki és nem hallhatja, hogy öblögetsz. Nekem így magyarázta el a fogdokim, hogy mit szabad és mit nem...kicsit hülyének néz, de jófej. :)
2014. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csak a varratszedés után lehet tejtermékeket fogyasztani!!!
2015. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nekem nem varrták!
2015. jan. 29. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!